אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

זואי סבר משיקה תערוכת יחיד בשם "מסע מקומי". אוצר - דורון פולק

ביצירות, נגלים נופי הארץ דרך עיניה הסקרניות של סבר.

לא מדובר בפורטרט המחקה את המציאות, אלא תרגום אישי - של אמן מקומי תושב הארץ ומי שגילתה לראשונה את אופייה של הארץ, צבעיה ונופיה, כנערה בוגרת - עם עלייתה ארצה מאוקראינה, בגיל 16.

 

התוצאה - שילוב מהפנט של עיטוריות צבעונית דקורטיבית, מרהיבה ומרתקת בה ניכרת השראה סגנונית מאומנות מזרח אירופה בפרספקטיבה מפתיעה - מודרנית, מאתגרת, אופטימית וחייכנית, כביטוי לסגנונה הייחודי של האמנית.

 

לדברי דורון פולאק -אוצר תערוכת ''מסע מקומי'' - ''זואי סבר אמנית וציירת וירטואוזית, יוצאת למסע אישי של התרשמויות המועברות לצופה דרך פלטת הצבעים, הייחודית לה, הכל כך מרהיבה.

 

בציוריה של סבר, הנופים אמפאתיים – ניתנים להזדהות מצדם של הצופים בהם, משולבים הומור, חיובי ואסרטיבי, של חיבור מבנים וטבע המתמזגים עם שובלי צבע, פריסקופ של צבעים וצורות. סבר, יוצרת עולם חדש של דימויים מעורבים וסוריאליסטיים, בנימה של חיוביות ואוטופיות ''ורודה'' חסרת דאגות. פרי עושרה הרגשי ודמיונה היצירתי''.

 

זואי סבר, בוגרת בצלאל שיצירותיה מעטרים אוספים פרטיים בארץ ובחו''ל מוסיפה- ''בכל מבט, בכל מבנה, בכל מתאר נוף, טמונה הפתעה. יש במציאות מן ה''נסתר'' שלא מגלה לנו העין אלא צץ ועולה עם תרגום המציאות אל הבד. אני בוחרת נושאים שמרתקים אותי - בזוית, בנושא או בתחושה''.

 

בתערוכת ''מסע מקומי'' יוצגו 10 עבודות בטכניקה מעורבת שמן ואקריליק על בד וכ- 30 הדפסים במהדורה מוגבלת.

 

יצירותיה של זואי סבר (כבת 40) בוגרת בצלאל באדריכלות, מעטרים אוספים פרטיים בארץ ובחו''ל , נרכשו לאוסף בנק לאומי, הוצגו בתערוכות בברלין, פריז, לונדון, נמכרו

ב Bonhams בלונדון ועוד.

 

 

תערוכת ''מסע מקומי'' תתקיים בין התאריכים 11.9-7.10.2015 בגלריה העירונית גבעתיים ע''ש יוסף וויסמן (מכון המים) רחוב השומר 7. פרטים נוספים : 0505-289874 / 03-6721734 machonhamaim@kehilatayim.org.il

צרו קשר