אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

כחוט המחשבה - תערוכתו של אריק אפק בספריית המרכז הבינתחומי

אריק אפק פסל בחוטי מתכת, אמן ויוצר מקורי המתבטא ברישום בחוטי מתכת, בדו ותלת מימד, במפגש האנושי ובתנועה אותה הוא מעניק לחוטים.

הקו מספק לאמן את כל שנדרש לצורכי העברת רגש, אווירה ותנועה. החוטים הנמשכים על פי רוב בקו אחד במרחב, מיצרים דיוקנאות מלאי הומור וקלילות. התערוכה בספרייה מחזירה את אריק לנושא בו הוא מרבה לעסוק – המפגש האנושי.

המיצב "מישור", מציג את בעיית התקשורת שלנו כבני אדם. כל אחד חי במישור שלו, ולמרות שהמישורים נחתכים, התקשורת רחוקה מלהיות שלמה.

"הקובייה" בנויה מ 6 דיוקנאות ע"ג קוביית רשת בנין, כשכל דיוקן פונה לכיוון אחר. הקוביה מציגה את מצבנו בחיים, מי למעלה מי למטה, כפי "שהתגלגלו" הקוביות. התקשורת בין בני האדם הנמצאים על הפאות השונות של החיים קשה, וצריכה לצלוח את סבך הרשתות הבונות את פאות הקוביה.

המפגש האנושי מודגש גם בסדרת העבודות "ראשים מדברים". המבט החטוף ברחוב, הלוכד בחטף את אופיים של נשואי הרישום, מתחלף במפגש בין באי חלל הספרייה. האנשים שפגש ברחוב ניבטים מהקיר אל יושבי פינת העבודה, מעל למסכי המחשב, כמו מזמינים אותם לפתוח בדיאלוג.

מבין המדפים, מציצים לבאים לשאול ספר, רישומים ופסלונים המעניקים לבית הספרים, מימד נוסף של מפגש, המפגש הפחות צפוי.

העבודה "דיוקן בחלקים", בוחנת את השינויים הקלים שבינינו. שינוי קל בהבעה, משנה את האווירה כולה, והעבודה בוחנת זאת באמצעות סדרת דיוקנאות שהורכבו כולם מאותם 5 אלמנטים בדידים, כשכל ההבדל ביניהם הוא באופן בו סודרו על הבטון המשמש להם כרקע.

הבטון הכבד, כחומר המשלים לחוטים משחק תפקיד חשוב "באיש הצוחק". הבסיס, גוש מסיבי הוא המעניק ליצירה את הקלילות והקינטיות העדינים!

הבטון והחוט האפור נותנים מקום גם ל "אנשי הקשת" הסמוכים ל"דיוקן בחלקים", המייצרים דיאלוג בשפה של צבע עם הקהל.

התערוכה המתמקדת ברישום בחוט המתכת, מציגה מגוון מפתיע של סגנונות וללא ספק מותירה מרחב הולם לשמה: כחוט המחשבה.

אוצרת התערוכה: אביבה אביאל

ספריית מרק ריץ' – המרכז הבינתחומי הרצליה

שעות פתיחת התערוכה :

ימים א'-ה': 8:30-21:00 יום ו': 8:00-13:00

צרו קשר