אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

אגמיזם 2014 בפארק רעננה

לאור תרועות חצוצרות והפעם זה היו אגזוזי האופנעים המרשימים של חבריה של ענת נפתחה תערוכתה השנייה של ענת אגמי בגלרית על האגם במוצאי שבת בפארק רעננה.

 

 

ענת אגמי בחרה בתמונה שאולי הכי קרובה להרגשתה כמיצג דיוקן עצמי או ליתר דיוק האווטר  שלה, באריה, שעל רקעה צילמה את משפחתה וידידיה ורשמה את הערכתה בקצרה, כולל את גלי צבי-ויס שהוגדרה כמחברת האהובה שלה ומחברת הספר שושן צחור שמופיע כספר בשלושה מציוריה, כולל בחברת הספרים הזאן ויונה ונער.

 

הציורים כמעט כולם בפורמט גדול, ליד כל ציור מצורף שיר קצר עם שם, בלועזית , לרוב על שם יצור אגדי או אדם. שווה לגלגל באינטרנט ולראות מיהו. זה עוזר להבנה.

 

ניתן לראות את הכישרון ביכולת השרטוט, בפרטים הקטנים, תוך כדי שילוב אסוציאטיבי של פרטים גדולים וקטנים וכרגיל כמו בתערוכה הקודמת היכולת ליצור ציורי צבע עזים מלאי תוכן צבעוני שמשתלב מהפרטים הקטנים ועד הגדולים. לדוגמא ANDERSEN על שם מחבר האגדות והברוזון המכוער

 

מול התערוכה הקודמת נראה שניסתה לבדוק טכניקות חדשות, עד כדי ציור אימפרסיוניסטי שנקרא ה''מונה'' שלי. כמו כן ניסתה טכניקות של מריחה בלבן,  כמו בFLASHES, שריטות לתוך הצבע וסגנון פחות צבעוני ויותר מרומז כמו ב GHOST RIDER ובכך קצת שונה היא מהתערוכה הקודמת.

 

ציור אחד די שונה, על שם האביר LANCELOT, כולו שחור אפור ברובו עם פרטי צבע קטנים בלבן וכתום היינו ביטוי לאהבה נכזבת מאביר חלומות, בצד שמאל ספר האביר עם החרב ומאחורה ספר האגמיזם שמיצג אותה ואילו במוח שבצד ימין מופיעים ספרים עם שמות משפחה וידידים שהם הדרך שלה להתגבר על משבר זה.

 

קישור למבחר מתוך העבודות של התערוכה:

 

למי שמכיר ובעיקר למי שאינו מכיר את עבודתיה, שווה ביקור לראות את הפורמטים הגדולים ולהכיר את סגנון האגמיזים המיוחד שלה.

 

מבקר: עדי לב

 

 

אווטר

LANCELOT

ANDERSEN

FLASHES

SYRIA & GHOST RIDER

צרו קשר