אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

הסטודיו של עפרה מורן

'' עפרה מורן החלה להתעניין באמנות מנקודת מוצא של ציטוטים מתוך יצירות מופת. הרקדניות של מאטיס ב''שמחת החיים'' הולידו סדרה של ציורי ריקוד. בעקבותיהם נולדו שילובים של ריקוד בחלל ספק מציאותי, ספק הזוי. תחום הביניים הזה שחלקו מציאות וחלקו דמיון ממשיך להעסיק את היצירות של עפרה במשך ארבע שנים.

הרקע ביצירות רבות הוא מוחשי ביותר: האמנית מציבה גריד – מסגרת של משבצות שמקורן במלאכת טלאים (QUILTING בלועזית) – עבודת יד עממית המחברת קטעי בדים ליריעה גדולה. השמיכה, מעטה יומיומי שמחמם ומגונן. בראיה של עפרה השמיכה הופכת כמעט לסמל: מחבוא, מקום מסתור, קליפה העוטפת את עולמה הפנימי. עבודת יד המפגישה את המקום המסורתי של אם ורעיה עם דחף היצירה של האמן.

שמיכת הטלאים כנקודת מוצא הולידה קומפוזיציות רבות של משבצות המהוות מסגרת לציורים. מעל למשבצות, מאחוריהן, ובתוכן, נעות דמויות על גבי רקע כמו אינסופי.

שימוש במספרים הוא מוטיב נוסף החוזר ביצירות רבות. אלה שואבים לרב מתחום האמונות הטפלות, (כגון 3 או 13), שמקורן באמונות יהודיות ונוצריות ואף במקורות קדומים יותר.

גוונים רכים וטקסטורות חושניות של צבע מאפיינים את מרבית היצירות. גבולות מטושטשים ולשון דימויים אישיים ביותר מציבים עולם פיוטי של נופים שחיים בעולם דמיוני משלהם.''

על הסדרות והיצירות למיניהן...

סדרת ''שמיכת הטלאים''

החלה משמיכות טלאים שתפרתי לילדיי בילדותם, שימשה דימוי מפתח ביצירותיי המוקדמות. דרך שמיכה זו סופרו קטעי חיים וחוויות שעברתי כמו ''שייט בצרפת'' (2003-2001), נושאים שרציתי לטפל בהם כמו ''אמונות טפלות'' (1997-1994) או ''בעקבות הרקדנית של מאטיס'' (1997-1993), שם ציטטתי את אחת הרקדניות של ''אנרי מאטיס'' (henri matisse ), מתוך ''הריקוד''

(1910-1909), וביטאתי את הלכי הרוח שלי.

הסדרה ''להרגיש אישה''

נוצרה לאורך השנים 2007-1993. בתחילה בעקבות מערכת יחסים עם חברה, שהסתיימה בכאב גדול, בעקבותיה נוצרו העבודות שנקראות ''מהבטן'' (1997), ובעקבות הרצון להביט במראה ולצייר בדיוק את מה שאני רואה, ללא שיפוט.

סדרת הרישומים ''לא הייתי שם'' (2002-2001),

נוצרה כשבני התגייס לצה''ל. בתקופה ההיא הרגשתי חסרת אונים, נכנסתי לסטודיו ובמשך חודש רשמתי בעמלנות ובאובססיביות את שמיכת הטלאים שנוצרה באמצעות כתב יד צפוף החוזר על עצמו עם מספר מילים מצומצם: ''מלח'' ''מים'' ''לחם'' ''צבא''. כשהתבוננתי על המילים הבנתי שמבחינתי, כולן הפכו למילים שאי אפשר לחיות בלעדיהן.

''ציור מדיטטיבי'' (2003)

נוצר לאחר מסע שלי להודו. ביצירות אלה אני מוצאת את החופש הרב ביותר ליצור, מאחר והציור נולד מעצמו.

הסדרה ''פרחים'' (2006-2005)

נוצרה דווקא מתוך שאלה למה לא לצייר פרחים? מאהבתי לציורי הפרחים של ג'ורג'יה אוקיף (o'keeffe), נוצר הציור כמחווה לציירת, ממנה נולדה הסדרה, כשהפרחים בגינתי מהווים מקור השראה.

עבודות הפסיפס (2007),

נוצרו בעקבות טיול אמנות שלי עם תלמידי לברצלונה. שם התוודעתי לראשונה ליצירות של גאודי (antoni gaudi). לאחר תקופה התחלתי לצייר בעזרת אריחי הפסיפס, כמשיכות מכחול ומרקם. יצרתי את הספסל בגינה, ה''שטיח לדשא'' ויצירות נוספות.

יצירותיי נמצאות באוספים פרטיים רבים בארץ ובעולם''

חפשו אותי בפייסבוק - ''הסטודיו של עפרה מורן''

עבודות פסיפס

שולחן - "אשה" - ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן

 שולחן - "אשה" - ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן 

שולחן - "אשה" ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן

 שולחן - "אשה" ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן 

שולחן - "אשה" - ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן

 שולחן - "אשה" - ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן 

ספסל גינה - ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן

 ספסל גינה - ניתן להזמין בהזמנה אישית מהסטודיו של עפרה מורן 

ציורי שמן

ציור מדיטטיבי

צרו קשר