אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

בוריס וולקוף וליאורה בנקל באגם ברעננה

תערוכה של 4 אמנים, ששנים התחברו מאווד מבחינת הדמיון שובר הגבולות, הצבעוניות והדו שיח בינהם.

את ליאורה בנקל אני מכיר כבר שנים. עם יכולת ציור טובה, צבעוניות גבוהה, בעיקר בפרטים הקטנים , משולב ביכולת דמיון רבה.  ליאורה מציגה גם סדרה של עבודות של יצורים סוריאליסטים, מלאי דמיון וצבעוניות על רקע שחור, בעבודות המורכבות מקולאז מועט וציור עליו רב. ציפורי גן עדן ופרחים זעירים מעטרים רבים מציוריה, כולל ציורי נוף ובתים מלאי דמיון.

בוריס וולקף, אמן מאשקלון ולכן פחות מוכר במרכז .ככה שמבחינתי היה תגלית. מוצאו מארגנטינה והוא מושפע הרבה מהציבעוניות של האמנות שם, לתערוכה הביא פסלים שהטכניקה שלהם דומה לפסלי עיסת נייר. הוא מפסל בדאס, שמורכב על חוטי ברזל, לחיזוק הקונסטרוקציה. צובע אותם באקריליק ומצפה באפוקסי קריסטל. בניגוד לעיסת נייר, החומר מאוד חלק ולכן ניתן לעיצוב הטקסטורה ובידיו המיומנות וביכולת הצבעונית המדויקת להראות לפעמים כמו קרמיקה בגלזורה מבריקה,  או אפילו פיסול בעץ, שנהב או או אבן.

הסיפור של בוריס מרגש. הוא חלה לפני כ6 שנים בסרטן, לאחר עבודה עם פולימרים בפלסטיק. ובחר בפיסול כחלק מהתרפיה שלו. ב9 החודשים הראשונים עבד במלוא המרץ כי לא היה בטוח שבכלל יעבור את הכימותרפיה ויצא מזה. בהמשך התברר לו שאף שלא למד פיסול פורמלית הוא יוצר עבודות מיוחדות, מלאות הומור ודמיון, גם במקרים קשים של החיים. זה יצר לו בסופו של דבר קרירה שניה ומצליחה בחיים שאנחנו כחובבי אמנות נהנים מזה.

בזכות שני אמנים אלו מומלץ לבקר בתערוכה באגם בפארק רעננה.

א'-ה' ושבת 10:00 – 13:00 , 17:00 – 21:00 | ימי ו' 10:00 – 13:00 , 19:00 - 21:00

עד סוף חודש יולי 2015

 

מבקר: עדי לב

ליאורה בנקל - ציורים

בוריס וולקוף - פיסול

צרו קשר