אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

קטלוג / ספר אמן

על מדפי הספרים במוזיאונים מכובדים, בספריות הנחשבות ביותר ובחנויות הספרים – זוכים ספרי האמן למקום של כבוד והערכה. באמצעותם אנו מתוודעים אל אמנים ידועי שם ואל יצירותיהם לאורך כל ההיסטוריה האנושית.

קטלוג / ספר אמן מהווה יצירה בפני עצמה. לא רק שהוא בסיס למטען תרבותי, אלא שהוא גם מזמן חוויה חדשה, המציעה עיון וקריאה והתבוננות אישית ביצירות האמן – מעין שילוב של חומר ורוח, חשיבה, רגש ודמיון. הוא מהווה סוג של תצוגת קבע ליצירות האמנות, שמבטיח את הנצחתן לדורות הבאים.

כיום, בעידן שבו האינטרנט כובש את חללי התצוגה ואילו הגלריה הופכת לאמצעי תצוגה קצר מועד, שעלותו גבוהה ביותר, ספר האמן הוא הצעה אלטרנטיבית למרחב תצוגה שמראהו, גודלו ומידותיו נבחרים על ידי האמן היוצר עצמו. האמן, בהיותו מעורב בכל התהליכים ליצירת אוסף העונה למטרותיו, יכול להחליט על אופי התצוגה ואיכותה, באופן שיאפשר הצגה מיטבית של יצירותיו. ספר האמן יכול להופיע כמרחב תצוגה לתערוכות מסוגים שונים: אם כתערוכה רטרוספקטיבית, אם כתערוכה לפי נושאי היצירות, כתערוכה לפי מדיה שונים (טכניקות שונות), או כתערוכה עכשווית, ועוד.

האמן הוא זה שבוחר כיצד להציג את ספור חייו והשקפותיו האמנותיות, כשתהליך הכתיבה נעשה ע''י מומחה בתחום, המשלב ניתוח ופרשנות מלומדת והשוואתית עם תולדות האמנות.

הפקת קטלוג / ספר האמן הוא מעשה המשלב אוצרות והוצאה לאור שמבטיחים איכות והנצחת האמן היוצר ויצירות האמנות שלו בצורה המכובדת ביותר.

ד''ר יהודית שפלן

קטלוג ספר אומן

צרו קשר