אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

עשור לסדנת אמנות צ'רקוב - תערוכת ציור ופיסול

אווירה קסומה וייחודית מלווה את המבקר לראשונה בסטודיו המרווח של אלכסנדר צ'רקוב המצוי במקלט עירוני במרכז גבעתיים. מרכז זה ללימודי אמנות חוגג בימים אלה עשור לקיומו ומציג הישג נאה של מאות תלמידים, שהתמזל מזלם שם לראשונה להתוודע אל נתיבי עולם האמנות.

דמותו המפעימה של אלכסנדר צ'רקוב, אמן ומורה, מייסד הסטודיו לאמנות, ניבטת מכל עבר ומכל פינה באטלייה הקלאסי הזה. ביקור אקראי בשעות הבוקר הפגיש אותי עם קבוצת תלמידי שיעור פיסול פיגורטיבי. כל אחד מהם היה שקוע בפינתו, ליד מעמד הפיסול הפרטי שלו, כולם היו עסוקים בסיתות דמות אנושית, כשצ'רקוב עובר מאחד אל השני, מייעץ, מסייע, מלמד ורוחש אהבה כמעט אבהית לכל אחד מתלמידיו. משיחות, שניהלתי עם אנשי הסדנא הבנתי מיד, כי אין מדובר במקום פורמאלי ללימוד ציור ופיסול, אלא במקום אנושי, בו מועברים למשתתפים ערכי יצירה ואמצעים טכניים מקצועיים שמטרתם לסייע לקידום כישרונם הטבעי והאישי. משתתפי הסדנאות מעידים על חוויות אישיות מרגשות ששינו את חייהם במהלך לימודיהם בסדנאות.

התערוכה הנוכחית בתיאטרון גבעתיים חושפת את יצירותיהם של כשמונים בוגרים ותלמידים במרכז. התערוכה מאפשרת הצצה לעולמם של התלמידים ועל הקשר הייחודי שנוצר בינם לבין מורם.

דורון פולק / אוצר התערוכה

הזמנה

צרו קשר