אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

אלכס טוביס | קליטה 8.9.16

אלכס טוביס בתערוכת יחיד חדשה בגלריה דן

פתיחה: יום חמישי, 8.9, שעה 20:00

גלריה דן

''קליטה'', הינה תערוכת יחיד חדשה של האמן אלכס טוביס בה יוצגו כ-10 עבודות שמן גדולות ממדים. תהליך היצירה של טוביס מקבל השראה מן מהמדיום הקולנועי. דבר הניכר בקומפוזיציות, הנרטיבים והלך הרוח של ציוריו. כילד היה מושפע מעולם הקולנוע וחלם להיות במאי, וכיום טוביס מוצא עצמו מתרגם את מדיום הקולנוע למדיום הציור. בעבודותיו של טוביס נושא השייכות למקום מרבה לחזור כמוטיב המשלב דימויים מן המציאות והזיכרון.

שמה של התערוכה, 'קליטה', מבקש להתייחס לשתי פרשנויות של המילה, אשר לימים עיצבו את יצירותיו. הפרשנות הראשונה מתייחסת למילה קליטה כתהליך קבלה כחלק ממסגרת חברתית. טוביס עלה ממוסקבה בגיל 12 וחבלי הקליטה הותירו בו חותם. בעוד שמשפחתו נקלטה בהצלחה יחסית, הוא נותר מכונס בעצמו, כאשר תחושת חוסר ההתחברות לסביבתו החדשה לא מהרה לעזוב. הפרשנות השנייה למילה קליטה מתייחסת לתהליך קבלת שדר, פעולה שגורה שהתקיימה תדיר באמצעות הממיר בדירתם השכורה של משפחת העולים. אותה פעולה אפשרה את חשיפתו של טוביס לעולמו הקולנועי של אנדריי טרקובסקי ממנו שואב השראה עד היום. 

טוביס כמו טרקובסקי, מושא השראתו, מייחס חשיבות רבה למושג בית המקבל מקום רב בעבודותיו. ''מנותקים מן הבית, או לפחות לא חשים בו בנוח, כאשר הדימוי של בית עץ כפרי, בו עברה ילדותם, חוזר אליהם בחלומותיהם.'' מתוך קטלוג התערוכה 'קליטה'

אלכס טוביס יליד מוסקבה, 1978, חי ועובד בראשון לציון. טוביס בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל (2001-2005) ולמד לימודי פילוסופיה באוניברסיטה העברית. הציג בתערוכות בארץ ובחו''ל, ביניהן תערוכת יחיד בבית אמנים, ירושלים 2007, בגלריה אירגנג, לייפציג 2009, תערוכת יחיד שהוצגה בסלון יפו לאמנות ובגלריה עירונית ראשל''צ 2014, והשתתף בתערוכות קבוצתיות בשני ירידי אמנות של 'צבע טרי'.
כיום אלכס מלמד אמנות במכון אבני, מכון טכנולוגי חולון ובמוזיאון ישראל.

נעילה: 7.10.2016

שעות פעילות הגלריה:
ראשון – חמישי, 19:00-10:30, שישי 14:30-10:30.

גלריה דן
רחוב בן יהודה 107, תל אביב, טל': 03-5243968

פרטים נוספים בלינק - /www.dangallery.co.il/news-and-events

אלכס טוביס | קליטה Alex Tubis | Converter 8.9.16

האב הגיבור

 האב הגיבור 

חיזיון

 חיזיון 

בוא תבוא

 בוא תבוא 

בוריס בדאצ´ה

 בוריס בדאצ´ה 

צרו קשר