אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

דורית ראשוני - ציירת ראליסטית מנהלת הסדנא לציור

ראשוני היא אמנית מוכרת, בעלת עבר עשיר של עשייה ואימון של אמנים נוספים. בעלת תואר ראשון B.A באמנות מאוניברסיטת תל אביב ובוגרת לימודי עיצוב אפנה בשנקר, סוציולוגיה אנתרופולוגיה ותולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. מציירת בסגנונות שונים. בשנים האחרונות בעיקר ריאליסטי ופיגורטיבי. באתר מוצגות יצירות מתקופות שונות.

כביתו של טייס חיל אוויר וקפטן באל על, טיילה הרבה בעולם ושאבה מתרבויות אקזוטיות ומודרניות כאחד. "מגיל צעיר טסתי עם אבא לאירופה וארצות הברית, ונחשפתי לאומנות ולתרבות מגוונות, אני מניחה שהיה לזה השפעה על כך שבחרתי ללמוד אמנויות, למרות שבתיכון למדתי במגמה ביולוגית."

את הסדנא לציור חופשי הקימה לאחר שעזבה עבודה מתגמלת בחברת הי-טק. דורית הגתה ומימשה את החלום. היום היא מובילה סדנאות לציור ברחבי הארץ ואירופה ויצרה מקום שבו "אפשר להגשים את חלום הציור, לי לחכות לפנסיה. יוצרים ובו זמנית חווים מקומות ונופים חדשים ומרתקים. הארץ שלנו מלאה במקומות קסומים."

דורית מפיקה סופי שבוע של ציור ברחבי הארץ המיועדים לציירים חובבים: סדנאות במצפה רמון, בבית אורן, בזכרון יעקב ובשדות ים, בירושלים ובצפון הכנרת. סדנאות ציור ביוון ואיטליה, וסדנאות חוויתיות לחברות גדולות כמו קומברס ואמדוקס.

"בעקבות מחלה קשה והחלמה, למדתי שהחיים יקרים וקצרים מכדי לחיות אותם בציפייה לאחר כך. כל מה שאי פעם חלמתי ורציתי, אני עושה היום, כאן ועכשיו, לא כסיסמא, אלא כדרך חיים."

ציורים מהשנים האחרונות

1

ציורים מהשנים האחרונות

צרו קשר