אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכה - חדש וישן באמנות יוצאי אתיופיה לכבוד חג הסיגד במדרשת רופין

תערוכה ישן וחדש במרכז האקדמי רופין  פתיחה בגלרית הספריה של המרכז האקדמי רופין. פתיחה  היום ביום ג ה2.12.2014 בשעה 14:00 לכבוד חג הסיגד. בפתיחה יהיה אוכל אתיופי והפתעות נוספות.

האמנות האתיופית הנאיבית, כפי שניתן לראות בתערוכה, מתרגמת משלים וסיפורי עם שעוברים מור לדור - לעבודות יד מסורתיות שנעשות בחומרים בסיסיים.

בתערוכה מוצגות יצירות של פיסול,ציור ורקמה שיצרו אמנים יוצאי אתיופיה לאורך 30 השנים האחרונות. .רבים מהאמנים קשורים עדיין בטבורם לחיים באתיופיה..הם מפסלים דמויות מחיי היום יום רוקמים עבודות מסורתיות ,אשר מאופינות בצבעוניות ובססגוניות ורושמים מציירים בגוונים עזים תקווה ומשאלות לב,קשיים ואכזבות .סצינות מהתנך , הווי חיי הכפר,הכמיהה לירושלים העליה לישראל וההשתלבות בה כל אלה מופיעים בעבודות ומציגים מגוון רגשות רחב.

לצד העבודות המסורתיות יוצגו עבודות של אמנים יוצאי אתיופיה צעירים בוגרי שנקר ובצלאל אשר יציגו עבודוית מודרניות הנשענות על המסורת .

 

בין האמנים המשתתפים:

אלמו אשתה

מולו גטה

הצייר דויד היילו

מורן יוגב

טנט

אלדד ומשה טרקה

ציונה יהיס

 

אוצרת סמדר מסינג - אלמז

התערוכה תנעל במרץ 2014.

שעות פתיחה ימים א-ה 9 עד 16

גלרית הספריה. מרכז אקדמי רופין

 

*מומלץ גם לבקר גם במוזיאון ההיסטורי מדעי הצמוד

מי שמפספס את הפתיחה יוכל להענות מאוכל אתיופי ואמנות אתיופית במסעדת ''חבש'' בתל אביב ליד מגדלי בנק פועלים וללמוד על הבריאות של הלאפה האתיופית האפורה, כי כידוע הרצים הטובים בעולם הם אתיופים. במסעדה ניתן לראות גם עבודות אמנות  של ''אלמז'' ותכשיטים אתיופים של ''מגמאריה''.

להזמנות ומשלוחים אתי 0544696056

 

הזמנה

צרו קשר