אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

גל ארצי-אומן זכוכית Gal Artzi-glass artist

גדלתי בתוך יצירה...

 

זה התחיל מההורים שלי, שהתחתנו, בנו בית במושב וגידלו אותי ואת אחיי בתוך יצירת מופת – נופים פסטורליים, שדות, פרדסים, רפת שהיינו עובדים בה וערימות חציר שהיו מגרש המשחקים שלנו. על רקע נוף הילדות הקסום הזה ולצד העשייה החקלאית, היינו מוקפים ביצירתיות של אמא. הבית היה מוצף בעבודות שלה – תמונות, פסלים, תוצרים מחומרים שונים. האמנות השתקפה בכל תחום בחיינו, גם בעבודות בית הספר שהיו מושקעות בצורה יוצאת דופן, מלוות תמיד בדגמים אמנותיים, מיוחדים ומדויקים. בינוניות לא באה בחשבון.

פרפקציוניזם והשקעה היו מילות המפתח.

 

האומנות לא עזבה אותי לרגע

 

בגיל 16 כבר עשיתי את צעדיי הראשונים והעצמאיים כאומן בעבודה על קנבס, והסתובבתי בין גלריות שונות כדי למכור את יצירותיי. כל מקום שהייתה בו אמנות גרם לי להרגיש בבית. גם השירות המספק שלי כלוחם בחיל הים וגם עיסוקי המשמעותי בהמשך בתעשייה הביטחונית, לא הצליחו לדחוק את התשוקה שלי ליצור. המשכתי לעבוד עם קנבס וצבעים, אבל בתוכי בער צורך לגעת בחומר חדש שירגש אותי, ויום אחד זה קרה.

 

יצירתיות הייתה האוויר לנשימה.

 

הזכוכית ואני זו אהבה ממגע ראשון

 

כשהתנסיתי לראשונה בהעברת יצירותיי לחומר שהיה חדש לי לחלוטין – זכוכית, הקליק היה מיידי. המעבר מקנבס לזכוכית סחף אותי מחוויה שטחית מבחינתי לחוויה עצומה ורבת ממדים, כמו מעבר מיצירת סרט שחור-לבן ליצירת סרט צבעוני בתלת ממד. התאהבתי בחומר המיוחד, במשחקי האור והשקיפות שלא נגמרים, בחיות שהזכוכית מעניקה לצבעים, ובאינספור הווריאציות. הזכוכית האירה בי מחשבה חדשה, נטעה בי השראה, ושבתה אותי בתכונותיה. מיצירות קיר המשכתי אל גופי תאורה ועבודות יד שונות – כולן סביב הזכוכית שלי, חומר קדום ומופלא שלא מפסיק לרגש אותי בכל יצירה מחדש.

 

כיום אני יוצר תמונות זוכית, עבודות קיר מזכוכית, גופי תאורה מזכוכית ופסלי תאורה מזכוכית.

 

סגרתי מעגל ופתחתי צוהר ליצירה אינסופית

 

כשדמיינתי את סדנת העבודה שלי, היה לי ברור שהיא תוקם בבית בו גדלתי, במושב גבעתי, בין המראות, הקולות והריחות שליוו את ילדותי. כאן, הכי קרוב למקור ההשראה שלי, אני חולם ויוצר עבודות מקוריות מזכוכית. פרפקציוניזם והשקעה הן עדיין מילות המפתח, וליצירתיות בדרך ממני אליכם אין גבול.

https://galartzi.co.il/

תמונת הזוכוכית ג'ונגל

תמונות זכוכית, עבודות קיר וגופי תאורה

צרו קשר