אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

אובייקטיבעי - תכשיטים עכשוויים בהשראת הטבע

תערוכה במוזאון הגיאולוגי

אובייקטיבעי

תכשיטים עכשוויים בהשראת הטבע

מציגות: אורית כסיף, חן פייפר, קרן פרץ, ניצה רונה.

אוצרת: רחל ששפורטה

מאז ומעולם שימש הטבע כמקור לעיצוב צורות ודגמים, ואמנים קיבלו ממנו השראה ביצירתם. השראה זו באה לידי ביטוי באופנים שונים כגון שימוש בחומרים מן הטבע, העתקת מרקמים וצורות או דיון במושגים מופשטים. נקודת המפגש בין הטבעי לתעשייתי בעיצוב תכשיטים יוצרת  מתח רב עניין.

בתערוכה זו מציגות 4 אמניות תושבות רמת השרון. כל אחת בדרכה ובשפתה עיצבה ויצרה תכשיטים שנקודת המוצא שלהם היא הטבע.

אורית כסיף צורפת בזהב בעיקר, בכסף ובאבנים טובות. בעבודותיה ההרמוניות היא משלבת מוטיבים מסורתיים ועכשוויים ומצטטת דימויים מן  הצומח, החי והנוף, כמו עגילים דמויי עכביש או גלים וטבעות דמויות פרחים או גבעולים משתרגים.

חן פייפר משלבת בתכשיטיה יהלומים, זהב, כסף ועץ זית עתיק ומעלה דיון העוסק בשורשיות ובעקירה. באופן דומה האובייקטים שלה המחקים צורות של ביצים, עוסקים במעברים ובהסתגלות למקומות חדשים.

קרן פרץ, אשר מציגה עבודות מפרוייקט הגמר שלה בבצלאל,  משתמשת בחומרים תעשייתיים כגון אלומיניום וחומרים מעולם האלקטרוניקה ליצירת צורות וגופים מעולם הטבע, תוך שהיא מנסה להקפיא רגעים נפלאים בטבע ברי חלוף.

ניצה רונה עובדת בחומרים מגוונים: זהב, כסף ומתכות נוספות, עץ ואבנים ומנסה לדון בשאלת הראשוניות של החומר. בעבודותיה מושם דגש  על חיקוי מרקמים טבעיים כמו בסדרת התליונים ובהם ריקוע של אבנים מים המלח ועל העתקה של צורות מן הטבע, חלקן אמורפיות.

 

פתיחה: יום שלישי 24 בספטמבר בשעה 19:00.

הכניסה חופשית.

פריטים מהתערוכה

הזמנה לפתיחת התערוכה

צרו קשר