אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

אמנות נאיבית ישראלית בגלרית גינא

בגלרית גינא תערוכה של אמנות ישראלית נאיבית בת זממנו 29 במרץ עד 18 במאי 2012. חגיגה של אמנות נאיבים של 25 ציירים ישראלים בני זמננו .

לראשונה בארץ חשיפה קבוצתית בקנה מידה כזה של האמנים , רובם בהופעה ראשונה בגלריית גינא לאמנות נאיבית בן לאומית.

גלרית גינא דיזנגוף 255 תל אביב

שעות פתיחה

שני – חמישי : 21:00 - 12:00
שישי וערבי חג: 14:00 - 10:00

התערוכה בוצעה בשיתוף של

אגודת אמנים נאיבים בישראל

פרטי הגלריה

גלרית גינא לאמנות נאיבית בן לאומית

מנהל הקבוצה של אמנות נאיבית לישראל וגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית גאים לבשר על פתיחת התערוכה ''אמנות נאיבית ישראלית'', בה יוצגו כשמונים עבודות של עשרים וחמישה אמנים ישראלים, מהמוכשרים ביותר בז'אנר אמנותי זה, אשר נאספו ברחבי ישראל

האמנים המציגים

עמליה אסא. שלומי אשר. יצחק בוברמן. רות בן-ישראל. דבורה גוטמן. נאוה גוטרמן. רחל דרור. נתן הבר. חיים חרבון. אילנה כהן. גבריאל כהן. יהונתן כיס-לב. נירה לב. עדי לב. יפים לדז'ינסקי. זואי סבר. אביבה סונסינו. מיכאל פלק. רפי פרץ. טובה צביק. אברהם קאן. תרזה חורין קרגולה. רחל רובין. גליה רון. שרה רז.

ראה ביקורת

http://amanim.com/naive_art_of_israel_2012

דבר הגלריה


לאחר עשור לפעילותה החלוצית של גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, בה הציגה וחשפה אמנות נאיבית מישראל ומ-31 מדינות נוספות בעולם, באמצעות סדרת תערוכות יחיד וקבוצתיות, בחרה גלריה ג'ינא לקיים תערוכה מקיפה של אמנות נאיבית ישראלית

מאמציה הבלתי נלאים של גלריה ג'ינא לבחור לקהל מבקריה את המיטב שבסוגה זו של אמנות, אפשר לקהל מבקרי הגלריה לערוך היכרות עם ז'אנר אמנותי שלא היה מוכר בישראל, עד לאותו זמן, להיחשף ליוצרים מוכשרים ממגוון של ארצות ותרבויות ולשמש מרכז ומקום לימוד למתעניינים בתחום. ''במקביל למשימתה של גלריה ג'ינא להיות עבור הציבור הישראלי וקהילת האמנות העולמית מקום בו אפשר ללמוד על אמנות נאיבית, להיחשף אליה ולהעריך את הז'אנר העצום והמגוון הזה, ניצבת בפני גלריה ג'ינא מטרה נוספת והיא לעודד ולתמוך באמנים ישראליים אשר ''הקול'' הפנימי שלהם קורא להם לצייר באופן נאיבי. ז'אנר זה הוזנח לאורך השנים והיעדרו של פורום ראוי להצגת האמנות הנאיבית הישראלית והערכת יופייה וערכה המהותי, גרם לאיפוק יצירתי והססנות בקרב אמנים ישראלים מלהתפתח בסגנון אמנות זה'', נכתב בדף התערוכה.

לאחר תהליך בדיקה ומיון, שנערך למעלה משנה, שכלל ביקור בסדנאות אמנים, בכל רחבי הארץ ומעקב אחר יצירתם, נבחרו לתערוכה זו כ- 25 אמניות ואמנים המהווים נבחרת מובילה של האמנות הנאיבית בישראל

פרטים ביוגראפיים ואפיון תמציתי על עבודת האמנים

עמליה אסא. נולדה ב1941 בפולין, עלתה לארץ ב1950 והתיישבה בנשר. בטכניקה מיוחדת שפיתחה, היא צורבת את משטחי העץ וממלאת אותם בצבע. טכניקה המזכירה במעט את אמני הארט-נובו. אסא יוצרת דימויים פנטסטיים ומלאי הומור בעלי צבעוניות ייחודית.
שלומי אשר. נולד ב1958 בתל אביב. בציוריו מציג אשר את הרחוב התל אביבי הסואן ואת החיים בעיר הגדולה. מבטו חד ומהיר, וציוריו מלאי צבע ושמחה.
יצחק בוברמן. נולד ב1948 בגרמניה, עלה לישראל ב1949 והתיישב ברמת גן. בציוריו הוא מיטיב לצייר אנשים, ברגעיהם הקטנים והגדולים. הצבעוניות המעודנת שלו משמשת אותו להעברת תחושות ורגשות של מושאי ציוריו.
רות בן- ישראל. רות בן ישראל, כלת פרס ישראל לחקר המשפט, נולדה ב1931, במצרים, עלתה לארץ ב1935 . עבודותיה הן יצירות דיגיטאליות, עתירות צבע הנשענות על מסורות ציור ממזרח וממערב, המיניאטורות הפרסיות, האמנות הביזנטית והציור האירופאי המסורתי, כמו סדרת סיפור גן העדן וסיפורים מן התנ''ך, אותן היא מדפיסה על בד.
דבורה גוטמן. נולדה ב1957 בגרמניה, ומחלקת את זמנה בין גרמניה לישראל.
בציוריה היא מעבירה את ההוויה הישראלית, כפי שהיא נתפסת על ידה, תוך שימוש בשטחי צבע גדולים.
נאוה גוטרמן. נולדה ב1940 בתל אביב. הציורים הצבעוניים שלה מתארים עבורנו בית קפה או קיוסק שכונתי. גוטרמן מיטיבה ליצור אינטימיות בציוריה וייחודיות המקרבת את נושא הציור אל הצופה.
רחל דרור. נולדה ב1950, בקיבוץ שער העמקים. דרור מציירת מדמיונה ובוראת עולם פנטסטי, שנלקח מתוך סיפורי הילדים שקראה בילדותה.
נתן הבר. נולד ב1902 בפולין, עלה לארץ ב1936 והתיישב בחיפה (נפטר ב- 1975). הבר חושף בציוריו סצנות חיות של שמחות יהודיות, כמו ערב שמחת תורה.
חיים חרבון. נולד ב1900 במרוקו, עלה לארץ ב 1903 (נפטר ב- 1990). בציוריו הוא מציג את חופי הארץ המובטחת מתוך נקודת מבט פנטסטית,דרך אלמנטים נאיביים ומרקמי צבע מנוקדים.
אילנה כהן. נולדה ב1950 בפולין. עלתה לארץ ב1957 והתיישבה בראשון לציון. בציוריה ניתן למצוא דמויות אדם הממלאות את בד הציור, כשהן מצויות בסצנות מחיי היומיום. כהן מציירת אותן בהרבה הומור ואהבה.
גבריאל כהן. נולד ב1933 בפריז, עלה לארץ ב1949. בציוריו הפנטסטיים אלגוריים, מצייר כהן סצנות תנ''כיות לצד עולם פנטסטי שהוא בורא. בציוריו הוא מיטיב לשלב מציאויות דמיוניות הנשזרות זו לזו בצבעוניות עזה ומביאם לכדי הלל הרואי.
יהונתן כיס-לב. נולד ב1985 במושב משמר איילון. כיס-לב מצייר את הנופים הנגלים לו מחלונו, בפלטה צבעונית, שמחה ומלאת חיים.
נירה לב. נולדה ב1940 בחיפה. לב מובילה אותנו בין זיכרונותיה מן הקיבוץ ומן העיר, ויוצרת עבורנו מארג מרתק של נופים ואנשים. כל ציור הוא סיפור בצבע.
עדי לב. נולד ב1958 בפתח תקווה. לב מצייר זוגות אוהבים חבוקים על רקע תל אביב.
יפים לדז'ינסקי. נולד ב1911 באודסה, עלה לארץ ב1978 (נפטר ב- 1982). במשיכות מכחול בוטחות ודשנות מספר לדז'ינסקי את סיפורי אודסה ונופי ילדותו, סיפורים על ארצות רחוקות ותרבויות עבר. האווירה בציוריו טעונה וחמורה, הקומפוזיציות שלו בנויות ומעוצבות בקפידה, דמויותיו האקספרסיביות ממלאות את החלל, בהומור וקסם רב.
זואי סבר. נולדה ב1974 באוקראינה, עלתה לארץ ב1990 והתיישבה בתל אביב. סבר משתמשת בכתמי צבע מסודרים בשבלונות ובעזרת דוגמאות היא מציירת נופים ישראלים מוכרים.
אביבה סונסינו. נולדה ב1955 בפולין, עלתה לארץ ב1957 והתיישבה בבני ברק. ציוריה מתמקדים בנופי ארץ ישראל, כפי שנחרטו בזיכרונה. היא מציירת גם על מסגרות עבודותיה.
מיכאל פלק. נולד ב 1929 בגרמניה, עלה לארץ ב1950 והתיישב בקיבוץ גלאון. פלק מתעד בצבעוניות מלאת שמחה ובפרטים רוויי הומור ושנינות את זיכרונותיו מימי הקיבוץ והמושב, ואת סיפורי התנ''ך המשמשים לו קרקע נרטיבית לציוריו.
רפי פרץ. נולד ב1965 בירושלים. העבודות הנאיביות שלו מציגות את הרחוב הישראלי תוך מתן דגש לאנשים וליחסים ביניהם. בציוריו ניתן להבחין בצייר עצמו כשהוא נוכח בציור ומצייר לנגד עיננו.
טובה צביק. נולדה ב1956 ביפו, ישראל. מציירת סצנות מילדותה, את זיכרונותיה מיפו, מהים המשמש רקע לכל ואת השכנים והרוכלים ברחוב היפואי.
אברהם קאן. נולד ב1968 בגאורגיה, עלה לארץ ב1991 והתיישב בקריית אתא. מצייר את רחובות תל אביב הומי האדם. ציוריו מצטיינים בצבעוניות רבה.
תרזה חורין קרגולה. נולדה ב1968, בקיבוץ איילת השחר. חורין קרגולה מיטיבה לצייר סצנות חיות וצבעוניות מנוף מגוריה. אנשים עסוקים בפעילויות של שגרה, במצבים יומיומיים של החיים, כמו, ישיבה ליד הבריכה, או אחה''צ בשכונה, ליד הבית. לדבריה, ציוריה הם מעין מראה המשקפת את חייה שלה, וחיי משפחתה וחבריה
רחל רובין. נולדה ב1912 בפולין, עלתה לישראל ב 1934 (נפטרה ב- 2006). בציוריה מיטיבה רובין לעלות את זיכרונותיה מישראל בראשית דרכה, מחוויית הנמל והשוק, ימי החול והחגים, שהכירה.
גליה רון. נולדה ב1966 בקרית אונו. רון מציירת את זיכרונותיה מנופי הגליל הפתוחים. הנוף ממלא את שטח הציור ומזמין את הצופה לטיול בהרים ובגבעות הפוריים.
שרה רז. נולדה ב 1952ברחובות. רז מציירת סצנות מחיי הכפריים, כמו מסיק הזיתים וגדיד התמרים וכו'. היא יוצרת שטחים מוגדרים בעזרת חומרים שונים ואת השטחים היא ממלאת בנקודות דקורטיביות.

עבודות נבחרות בתערוכה

לונה פארק - עדי לב

 לונה פארק - עדי לב 

בית קפה - תרזה

 בית קפה - תרזה 

איזה מראה יפה - דבורה גוטמן

 איזה מראה יפה - דבורה גוטמן 

הירקון בלילה - רפי פרץ

 הירקון בלילה - רפי פרץ 

שוק נחלת בנימין - שלומי אשר

 שוק נחלת בנימין - שלומי אשר 

הזמנה

דוגמאות של עבודות של האמנים

צרו קשר