אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

גיא דור - guy dor

 עבודותיו של האומן גיא דור נחשפו רק לאחרונה, וכבר ממבט ראשון הן נחרטות בזכרון ונתפשות כיצירות מופת .

לדור יש יכולת נדירה לבטא את הפן הרגשי בקשת אינטלקטואלית וויזואלית יוצאת דופן. סגנון הציור הייחודי מובע ברוך אוורירי באמצעות שמן על קנבס והדמויות האנדרוגניות והגמישות שלו קמות לתחייה על גבי הבד.
דור, מוסיקאי וצייר מחונן החזיק לראשונה מכחול בשנת 2013 ללא לימודי אמנות או ציור והציג מספר עבודות שזכו לתשומת לב רבה , ''ההתלבטות'' ''מלחמה קרה'' ''התבגרות'' ''עשן'' . שנה לאחר מכן הציג עבודות מתוחכמות יותר עם טכניקה שאותה מחדד מיצירה ליצירה.
דור יוצק את עולמו המורכב והאנליטי  על הבד, והדמעות והחיוכים ניגרים ממכחולו ומייצרים עולם פנטסטי, של חלומות, עצב, בדידות, מניה והתרוממות. היצירות הייחודיות מצליחות לפרוט את מנעד הרגשות של האמן על לוח ליבו של המתבונן.
סיפור חייו מרתק וידע זעזועים בשני הקטבים. במשך 8 שנים שרת דור במג''ב מתוכם 4 שנים פיקד על מרפאות העיר חברון , כשפשט את המדים פתח משרד הפקות בתחום התיאטרון והמוסיקה, ייצג אומנים ותיקים ומוכרים והפיק עשרות הצגות תיאטרון . חייו האישיים ידעו תהפוכות והעוצמות הרגשיות הללו ניכרות ביצירותיו.
דור, יליד 1972 בן לקצין חיל האויר ומטפלת לגיל הרך, גדל בבסיס צבאי, את צעדיו הראשונים כאמן התחיל בגיל 4 כשניגן על פסנתר, עד היום מנגן ומלחין למרות שאינו יודע תווים .

הנוסטלגית

המסיכה

Guy Dor

"גמייקה"

קוקטייל

קוקטייל

היער

מודל

אהבה מהספרים

גיא דור

מלחמה קרה

מאניה

מאניה

 מאניה 

עשן

מרפסות

Miss field

התעוררות

ההתלבטות

המטוס הנעלם

זמן גיא דור

אבולוציה

שמן על בד

שמן על בד

אש

שמן ואקריל 120X50

סיפור חיים

"עונות" 35X25

ציור חופשי , גווני אפור וכחול, שימוש במברשות גסות

צרו קשר