אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

פסל הנרי בצלאל צפיר -שפסלי עזריאלי שלו הגיעו לכותרות

כמה מאכזב אחרי מאבק שהפסל יצר ששמו יהיה גם כן מובלט על הפסל , כן זה מקום מרכזי,  מוזז הפסל ממקומו אבל ככה הם החיים.:-)

הנרי בצלאל צפיר, 50, נחשב לאחד הפסלים העולים והמבטיחים בסצנת האומנות הישראלית החדשה. פסלי הברונזה הייחודיים של הנרי בצלאל נעשים ברוח הזמן מתוך חיפוש מתמיד אחר אמת פנימית ובניתוק מהזמן והמקום. פסלים בגדלים שונים בטכניקות מגוונות וסגנונות הנעים בין הנטורליסטי לאבסטרקט ומכילים עולם ומלואו. כישרונו יוצא הדופן ופסליו הייחודיים המוצבים בישראל וברחבי העולם משתלבים בסצנה של האמנות העכשווית. הנרי, נשוי +3 , חי ויוצר ביפו ומקבל השראתו מהתרבויות העתיקות של מצרים, יוון ומהטבע.

 

בקרוב יציג הנרי תערוכות חדשות של פסליו בברלין ובאמסטרדם. זאת לאחר שבאפריל השנה התקיימה תערוכת יחיד ''זמנים'' בה הוצגו פסליו החדשים בבית האופרה במרכז אומנויות הבמה בתל אביב. קודם לכן, ביוני 2013 התקיימה תערוכת יחיד נוספת של בצלאל במוזיאון החאן באשקלון וכן השתתף באותה שנה בביאנאלה בפירנצה, איטליה שם הציג שלושה מפסליו שהוא מייצג את ישראל ואת ארה''ב. בימים אלה מתכנן בצלאל פסל חדש באחד הפארקים הגדולים בניו-יורק.

 

הנרי גילה חוש אסטטי ומשיכה לאמנות מגיל צעיר וקיבל תמיכה ועידוד מהוריו למרות שרצו שילמד רפואה. את השכלתו האמנותית רכש בצלאל באקדמיה של סנט פטרסבורג בשנים 1980-81, בבית הספר לאמנות בעיר ריגה, 1982-84 ובשנת 1991השיג תואר באקדמיה לפיסול בטביליסי שם למד בין השנים 1984-1989. בצלאל הוא חבר במרכז הבינלאומי לפיסול ISC, חבר באגודת האמנים הפלסטיים, חבר באגודת אמני IPAA והשתתף בתערוכות יחיד מרובות בארץ ובעולם. ארבעה מפסליו מוצגים במלון דויד אינטר קונטיננטל בת''א ותערוכה של עבודותיו מוצגת בגלריה בכרמל שבקליפורניה. פסלי חוצות גדולי ממדים מברונזה של בצלאל מוצבים כיום בערים שונות בישראל וברחבי העולם.

 

להנרי, מגלה ד''ר דליה הקר אוריון, תפישת עולם פילוסופית המאחדת את הניגודים ושואפת להוריד את השמיים לאדמה. בעבודותיו קיימת הרמוניה הנוצרת על ידי שילוב של ניגודים, חיפוש אחר הפשטות, הזרימה של הטבע, מציאת היופי וצמיחתו ממקומות בלתי צפויים. איחוד עולמות עליונים ותחתונים, נוכחים בפסליו ומביעים את תפישת עולמו. היופי הנוכח בפסליו של בצלאל צומח מתוך טקסטורות מפותלות ומקופלות ללא ציות לחוקים אלא זרימה תוך כדי יצירה בחיפוש של הנרי אחר שלמות, טוהר, הרמוניה ונצחיות. ההקפדה על איכויות אמנותיות הכוללות קומפוזיציה, מרקמים, צבע, תנועה ואלמנטים קוויים הופכים את ההתבוננות בפסליו של בצלאל לחוויה אסטטית לעין ולנפש כאחד ומעוררת מוסיקה פנימית.

 

לפרטים וראיון לפנות ליצחק רביחיא – 054-7999209 או ישירות להנרי בצלאל צפיר: 054-5238854

אתר

henry-betzalel.com

פייסבוק

 

עם האמן והפסל

עבודות נוספות

צרו קשר