אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכות ביפו - bookFace ראש בראש מול זימל ארט

לתערוכות ביפו באתי עם עניין וידע אישי. השם המבריק לנושא התערוכה bookFace , מחווה לפיסבוק, ללא הפרת שם מסחרי, הוא תוצאה של שנה וחצי של פעילות של שירי מאיר, שפגשנו אותה לפני כשנה בתחילת הדרך מחפשת שותפים לעשיה ומקומות להציג. בחורה רצינית, שבחרה שם יפה לקבוצה בפייסבוק: אמני ישראל מתאגדים, הרימה עמותה בשם זה, מצאה שותפים ואנשים להרים פרויקטים, יצרה קטלוג שניתן להדפיסו, ארגנה קבוצה וסיור קרואן של אמנות ברחבי ארה''ב והרימה כבר מספר תערוכות בירושלים, תל אביב יפו וימי מכירת עבודות לאמנים.

להרים תערוכה בנמל יפו זה לא משימה קלה, דמי שכירות גבוהה והוצאות תחזוקה יומיומית גבוהות דורשים שאתה תיצור עומס של עבודות בתערוכה או תמצא פיתרון יצירתי אחר.

מולה בהנגר השני היה לא אחר מאשר הבוס והשותף לעשייה לשעבר זימל ארט. ומי שלא הבין זה היה מאבק של יריבים. זימל ארט רצה להשיג אמנים טובים, על חשבון רוחים אפילו, ובחר בפיתרון של עומס של 4 שכבות של תליה כשהעליונים כבר קשה לראות אותם ושירי אמרה אני אעשה את זה על ידי הצגת מקצועניות ועשתה את זה בגדול.. שירי עשתה את זה טוב יותר מזימל ארט - נקודה.

זה התחיל בקבלת חסויות כספיות כמו שצריך, ושילוט טוב: זה התחיל בכניסה מעל לכרזה לאורך עם סמל התערוכה היו תלווים 3 פוסטרים שהכילו את תמונת עבודה לכל צייר - כמ 100 האמנים בתערוכה. מקרן של פייסבוק בצד שני. ליד כל עבודה שילוט מפורט עם סמל bookFace ופרטים על העבודה והאמן - אומנם קצת קטן לקריאה, אני הייתי שם QRCODE ונותן לטלפון החכם לעשות את העבודה. ניצול חלל למקסימום על ידי נתינת מקום רב לפיסול טוב ודי איכותי ופיזור מספר קוליסות גם במרכז. תלייה טובה של עבודות - 2 שכבות בלבד ומרווח נכון . נכון גם לשירי היו הפשלות הקטנות - כמו הזוג הביזרי בכניסה במופע שלא היה בטעם רב מלויים בסאונד רועש מדיי שגירש אנשים משם וגפני ששכר במיטב כספו את חלל הכניסה בעבודות הפיסול ורצה שאנשים יסתכלו על עבודות שלו די נפגע מזה.

כמו כל תערוכה מסוג זה המממנות בעיקר על ידי דמי השתתפות של המשתתפים  ומיעוט רק על עמלות מכירה, נכנסו בשתי התערוכות עבודות ברמות שונות אבל היו גם עבודות טובות. ואפילו פנינים - פסלי המתכת של בעלי החיים של פיטר פודובני ועבודת הראשים על עמודים של גילה שטיין, ו FACE IT של דנה לאור כגן היו ברמה מוזיאונית.. עבודות בולטות:  ציורים של ניר יצחק, מארט דיוסמבייב, שמחה אבן חיים ופסלים כמו של בהירה לאורה, דינה בבאי. וילנה לוקצקי. זימל ארט מצד שני נתנו פייט בציירים כמו רפי פרץ בציורי תל אביב הנאיבים, מוטי גולן בסגנונו המיוחד ואלי גרוס בציורי הבלט שלו דניאל אמט, מיכל מרום ועדנה טל אלחסיד בפיסול.

 

מבקר: עדי לב

מבחר עבודות בbookFace

דנה לאור כגן

 דנה לאור כגן 

גילה שטיין

 גילה שטיין 

בהירה לאורה

 בהירה לאורה 

פיטר פודובני

 פיטר פודובני 

דינה בבאי

 דינה בבאי 

ניר יצחק

 ניר יצחק 

שוש בלומנטל

 שוש בלומנטל 

מבחר עבודות בZimelArt

מוטי גולן

 מוטי גולן 

אלי גרוס

 אלי גרוס