אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת אמנות בשדרות ירושלים ביפו

נכון... הקורונה משתוללת אבל זו הזמנה לתערוכת חוצות שתפתח ביום ששי, 27 לאוגוסט 2021 בשעה 10 בבוקר, במרחב הפתוח, בשדרות ירושלים 29, יפו.

האורחים מוזמנים לעטות מסיכה ולשמור על ריחוק למרות שהארוע יתקיים באוויר הפתוח.

פרוייקט "גדרות מחייכות" בשדרות ירושלים ביפו הוקם ביוזמה של קבוצת תושבים בני 65+ תושבי יפו המשתייכים ל 'קהילת בית הבאר' בהובלת אדם/אנדרי פרי ויצא לדרך באוגוסט 2020.

פרויקט הרכבת הקלה פגע קשות במרכז יפו .העבודות בשדרה גרמו לסגירת עורק תחבורה ראשי ופגעו בעסקים שהיו תלויים בכל אותם נוסעים ונאלצו לסגור. בתי אוכל לא יכלו לשרת לקוחות על המדרכות הצרות והולכי רגל החלו להדיר רגליהם עקב ריבוי אופניים חשמליים ואופנועים. השדרה הפכה לאתר בניה מסוכן, מלוכלך, מכוער ורועש.

במטרה למתג את אזור השדרה, לייפות את הסביבה הקרובה ולשפר את איכות חיינו, התחלנו , בשיתוף עם הסוחרים בביצוע פרויקט אמנותי רב תחומי בשם "גדרות מחייכות" .2.5 ק"מ הגדרות המפרידות בין הולכי הרגל לאתר הבניה , הפכו למיצג המורכב מעבודות ציור וצילום ומבוצע על ידי מגוון הקהילות מיפו ומכל הארץ: אמנים בודדים ,קבוצות אמנים, צלמים, מוסדות חינוך, תיאטראות, משפחות ואזרחים מוסלמים נוצרים ויהודים.

כל שלושה שבועות החל מספטמבר 2021 נערכת השקה אליה מגיעים חברי קהילת בית הבאר, תושבים והאומנים שתרמו עבודה. את היריעות אנו מחלקים חינם לאומנים בפורמט קבוע על בד פלריג עמיד בגודל של 100X150 ס"מ המוקף בטבעות לתלייה, על כל יחידת גדר נתלית עבודה אחת ובסמוך לה פתקית עם פרטי האומן.

בהשקה הראשונה תלינו 8 עבודות. כיום מוצגות כבר 400 עבודות של 150 אומנים.

ב 27 לאוגוסט נערוך את השקה מספר 15 בה ניתלה למעלה מ 70 עבודות חדשות . מאז פתיחת השדרה, יש גדילה משמעותית במספר הפונים להציג.

חלל השדרה הפך למוזיאון חיצוני באוויר הפתוח המאפשר הצגת עבודות גם כאשר המוזיאונים והגלריות סגורות . עוברים ושבים מטיילים להנאתם ומציינים את הערכתם לפרויקט.

הפרויקט החל בפעילות עצמאית ובתרומות של חברי קהילת בית הבאר .בהמשך התקבלה תרומה מבנק מזרחי טפחות וגם עירית תל אביב יפו באמצעות המשלמה ביפו תומכים בפרויקט על ידי מתן תמיכה כספית לרכישת חומרי גלם.

לאחרונה החלה עיריית תל אביב יפו לשלב סיור בשדרות ירושלים בשם "אמנות, היסטוריה וטעמים"

הפרויקט מהווה מקורלגאווה לתושבי יפו ומקור למשיכה גם למבקרים מחוץ ליפו. שבילי האופניים ושבילי ההליכה החדשים במרכז השדרה, חיים מסחריים , קהילתיים ואמנותיים לאורך כל השנה. החנויות ובתי הקפה יתמלאו שוב באנשים והסוחרים ולקוחותיהם יחזרו להשקיע בעשיה ובחיי השדרה.

תודה לבאסמה אבו חוטי אמנית צילום, שתרגמה את נוסח ההזמנה לערבית.

אדם פרי 0524666461

תערוכות חוצות במרחב הציבורי, שדרות ירושלים 29, יפו

. תערוכת חוצות במרחב הציבורי בשדרות ירושלים 29, יפו

 . תערוכת חוצות במרחב הציבורי בשדרות ירושלים 29, יפו 

צרו קשר