אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

ה ת ר ח ש ו ת

ה ת ר ח ש ו ת

קרן נעים

26.08.14 – 26.07.14

התערוכה 'התרחשות' מציגה את עבודותיה של קרן נעים, אמנית יוצרת, בוגרת בית הספר לאמנות המדרשה - בית ברל, החיה ופועלת כיום בתל אביב. תערוכה זו מביאה יחד ציורים ועבודות וידאו שנוצרו בין השנים 2014 – 2009 מתוך תנאי סביבה ונפש משתנים. קרן מתארת 'התרחשות' כמאורע מזערי פנימי, בדומה למפגש בין צבע לצבע, בין צורה לתנועת מכחול על הבד, אירוע הנוגע בנו ומעורר רצון לצאת את הדרך, ליצור, לחיות חיים שלמים על כל מרכיביהם.

במסעה הארוך מביאה קרן לידי ביטוי חלקיקי חיים, באמצעות דימויים הן פיגורטיביים והן מופשטים. התערוכה נוצרה מתוך הצורך של קרן להתחבר ולחבר חלקיקים אלה לתמונה אחת שלמה, בה יש מסגרת אך פתח לדמיון. הדגש בעבודותיה של קרן הוא על הפרט הבודד, החלק מהשלם, הבא לביטוי במשיכות מכחול של צבעים חזקים ונועזים. קרן כביכול מכוונת את עדשת ה'זום' אל החלק אותו היא רוצה ללכוד ולהעצים. בעבודתה נכרים בו זמנית החיפוש אחר מסגרת וגבולות לצד השאיפה אל החופש.

ב'התרחשות' קרן מזמינה את הצופה לקחת חלק במשחק 'הפאזל‘ שהיא בונה ומאפשרת לו לבחור ולצרף יחד תצריפים שונים על מנת לחוות את השלם.

קרן נעים הינה גם מטפלת מוסמכת בשיטת 'עוצמת הרכות' ומיישמת גישה זו ביצירתה. כמו בטיפול בגוף, כך ניגשת קרן לעבודותיה; היא מביאה חלקים שונים יחד ובנגיעה עדינה, תוך שילוב החלקים והכלתם ברגע נתון היא יוצרת את השלם הייחודי, ההופך לגדול מסך חלקיו.

––

אירוע הפתיחה

שבת ‪July 26‬

23:00 – 19:30

ביום שבת ה 26 ביולי בשעה 7:30 בערב יתקיים אירוע יוצא דופן אשר יפתח את תערוכתה של האמנית יוצרת קרן נעים, 'התרחשות', בה היא מציגה ציורים ועבודות ווידאו שנוצרו בין השנים 2009 – 2014.

באירוע הפתיחה קרן מזמינה את המבקרים להיות חלק פעיל ב'התרחשות' באמצעות חמשת החושים; ראייה – תערוכת ציורים ווידאו, שמיעה – מוזיקה חיה של ‪-OLKKI-‬, טעם וריח – אוכל ובר (קיימא!), ומישוש – נענוע הגוף ב'עוצמת הרכות'.

הפתיחה החגיגית תתקיים בהבר קיימא, פאב-מסעדה טבעוני בבעלות קואופרטיבית, הנותן במה לאמנים פלסטיים ומוזיקאים להשמיע את קולם.

כתובת: הבר קיימא רחוב המשביר 22 בתל אביב.

שעות פתיחת התערוכה: ימים א' – שבת 12:00 – 01:00

לאינפורמציה נוספת ניתן ליצור קשר עם קרן נעים:

נייד. 054.617.7871 / מייל. Karenswingroups@gmail.com

 

התערוכה מוצגת עד ל 28.08.14