אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכות החודש

תערוכות שאצרתי החודש בגלריית מגדל W

האמנית איריס בראונשטיין שמש מציגה יצירות על הקירות שיוצרות אור וצל תוך כדי השתקפות של הצבע הקיים במודל. המודל מתחבר עם ספייסרים לקיר ליצירת דו מימד. התצוגה מלאת תעוזה, הצבעים בתנועה מתמדת, מתפרשים לצדדים ויוצרים צורות מרתקות ומרהיבות.

אמן הפיסול ישעיהו הלפרין מפסל כל השנים בסדנא שלו בכפר יהושע. בעיקר באבן ולעיתים בעץ. הפיסול שלו יוצא מתוך רעיון מופשט ומקבל צורה שיש בה עוגן ריאליסטי אך הוא זורם עם החומר ומאפשר לו לדבר על פי אופיו. הוא רושם סקיצות עד שמגיע לסקיצה האולטימטיבית מבחינתו. הוא מצלם את האבן מכמה זוויות. מדפיס ורושם על ההדפסה בהתייחס לצורת האבן. הפיסול שלו מוציא את שפע הצורות והצבעים ממגוון האבנים והעצים שהוא אוסף מהטבע. הזמן המוקדש לחיפוש הוא אינדיבידואלי ומותנה בסקרנות. במהלך העבודה הוא מצלם צילומי ביניים, מדפיס ובוחן שינויים ברישום על ההדפסה. כך לכל אורך התהליך. הפיסול שלו מאוד פונקציונאלי. כל פסל הוא מעין ניסוי מחקרי של החומר תוך יצירה של אובייקט אמנותי בעל משמעות. המטרה היא להראות ולמשוך את העין של הצופה.

הקהל מוזמן כל ימות השבוע. גלריית מגדל W רחוב ניסים אלוני 6, תל אביב. הכניסה חופשית

תערוכת יחיד של האמנית רות חורש בגלריית בית סילבר

דרך אבא הלל 7, מתחם הבורסה, רמת גן

בתערוכה "נופי ארץ אהבתי - מולדתי" נאספו עבודות בקפידה והן מתארות נופים, פרחים ובתים ממקומות אהובים בארץ.

רות חורש אישה כריזמטית, אישה שמרבה לצחוק ולשמוח, מעריכה מאוד את ה"מתנה" שניתנה לה בגיל מאוחר וגאה שהשכילה להפוך אותה למקור של סיפוק והנאה. היא מאחלת לעצמה לצייר כל עוד ידה תוכל לטייל עם המכחול על פני הקנבס וליצור יצירות מענגות.

צרו קשר