אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת יחיד "אגמיזם במגדל" ענת אגמי גלריה מגדל W אוצרת: לורי פשניצה

ענת אגמי, ילידת 1958, נולדה באנגליה וגדלה בישראל. סיימה לימודי משחק בבית צבי והציגה מספר שנים בתיאטראות.עבדה כשנתיים בספארי שברמת גן כמטפלת באריות וכאסיסטנטית לווטרינר.

ענת חיה בבית בנוף ים קרוב לים בהרצליה עם בן זוגה הנרי ושני בניהם, טומי ויאן,מוזיקאים מוכשרים, יוצאי אקס פקטור ישראל ועםאינספור בעלי חיים.

ענת רכבה במשך שנים רבות על סוסים וכיום רוכבת על אופנוע הארלי דווידסון. כהארליסטית בנשמה - היא טסה כשהרוח החופשית נושבת בה בעת הרכיבה וזו אותה הרוח הנושבת בה בעת הציור. ענת רוצה לחיות את הרגע, לחוש את הרוח הנושבת עכשיו ולא אתמול או מחר...

ענת - אמנית אוטודידקטית. היא מציירת בעיקר בצבעי שמן על משטחים גדולים ומרשימים, המכילים בתוכם מאות פרטים קטנים שכל אחד מהם מהווה ציור בפני עצמו. הבלתי מודע מנחה את יצירתה של אגמי.

ענת מניחה את המכחול על הבד ומציירת ללא כל תכנון דמויות מיניאטורות שהיא מבליטה תוך כדי ציור מופיעים עוד ועוד יצורים, בעלי חיים ודמויות אנושיות המשתלבים יחדיו בפסיפס צבעוני מדהים היוצר עולם מופלא ונסתר. בילדותה נהגה לשרבט במחברת ולימים כשעבדה בחנות פרחים ציירה על נייר העטיפה דמויות קטנות שחקוקות במוחה והן מלוות אותה עד היום.ככל שמתקרבים לציור מופיעים עוד ועוד פרטים המשלבים עשרות סיפורים ליצירה קולוסאלית מפתיעה אחת.

"אגמיזם" – כך קוראת ענת לסגנון שבראה וזוהי גם טביעת האצבע שלה.

האגמיזם הוא שילוב של סוריאליזם וציור אינטואיטיבי הנובע מהתת מודע. היצירות כולן נולדות ללא כל תכנון מוקדם או העתקה כלשהי. הנחת המכחול על הבד היא מקרית, זורמת וחסרת גבולות. זהו ה -DNA המובהק של ענת אגמי.

בתערוכה מוצגת היצירה Black Horse Under שבה ניתן לראות את הפרטים הקטנים היוצאים מתת המודע - ואם מציבים את התמונה ליד חלון, היא משנה פנים לפי האור הנשקף עליה תוך כדי משחקי צבע ססגוניים.

ענת אגמי מציירת מזה עשרים שנה. יצירותיה נרכשו לשוחרי אמנות מהארץ ומחו"ל. היא הציגה בתערוכות רבות, ביניהן:

שנת 2012 - תערוכת יחיד "אגמיזם באגם", גלריית האגם עם האוצרת אורית

לוטרינגר.

שנת 2014 - תערוכת יחיד "אגמיזם באגם 2", גלריית האגם עם האוצרת רוני עוז.

יש לאגמי הרבה מה לומר על בני האדם ועל המדינה אבל היא איננה חושבת שמישהו ירצה לתלות את דעותיה על הקיר בסלון. לעומת זאת היא 'חוטאת' בכתיבת שירים שבאים מהקרביים ומפרסמת אותם בתערוכות שלה. גם כאן ב"אגמיזם במגדל", בצד כל יצירה צמודה תווית עם שיר קצר שכתבה.

כמו השיר הזה בצד הציור ״ לנסלוט" המוצג בתערוכה.

"את ראשי הנחתי

בשקע שבין הכתף לצוואר שלך

גיא צלמוות שלי

יכולתי לנום שם לעד "

האמנית ענת אגמי, אישה כשרונית, חזקה כמו הרוח. כמו שהיא דוהרת על ההארלי שלה במיומנות מרשימה כך היא משדרת עוצמה דרך יצירותיה המרהיבות. היא מזמינה את הצופה לתור בין דמויות, צורות וסמלים, אולי יצליח לפענח סודות חבויים או מסרים מאוסף צבעוני נועז ומרשים במיוחד.

לורי פשניצה אוצרת התערוכה

ענת אגמי בתערוכת יחיד במגדל W רחוב ניסים אלוני 6 תל אביב. אוצרת: לורי פשניצה מאי 2015

ענת אגמי בתערוכת "אגמיזם במגדל" גלריית מגדל W רחוב ניסים אלוני 6 תל אביב. אוצרת: לורי פשניצה

ענת אגמי "אגמיזם במגדל"

צרו קשר