אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת יחיד של האמן OPHEAR בגלריית מגדל W

Ophear

Ophear נולד בישראל וכיום מתגורר בנתניה. לאחר הצבא נסע לניו יורק ללמוד הנדסה ושילב גם לימודי מוסיקה. מאז ומתמיד נמשך לאמנות. לכן נרשם גם ללימודי צילום אומנותי .

לאחר זמן לא רב קיבל עבודות בחופשות בצילומי אופנה באיים הקריביים ולאחר מכן מונה אף כמנהל האמנותי של פרוייקטים במגזינים לאופנה. לאחר סיום לימודיו פנה לפרויקטים בתחום המוסיקה כשהחליט לפתוח אולפן הקלטות במנהטן. תוך מספר שנים הפך לאחד האולפנים הגדולים בניו יורק שאמנים ידועים רבים הקליטו שם. לימים מכר את האולפן לחברת RCA הידועה . עוד פרוייקטים גדולים שלו שאותם הגה נמכרו - ביניהם עיצובים תלת ממדיים בנושא בעלי חיים בסיכון הכחדה שנמכרו ברשתות הגדולות. לימים נמכרה החברה גם היא לחברת נאסד"ק קנדית. Ophear קיבל הצעה לעבוד עבור קבוצת השקעות פרטית בייעוץ עסקי ונשלח למרכז ולדרום אמריקה. שם הוא נשאר 12 שנים, כשהוא מטייל לעתים קרובות ביבשת. במהלך שהותו בדרום אמריקה מצא את עצמו מתאהב באמנות המקומית. הוא בילה את זמנו הפנוי בחקר השווקים והגלריות.

הוא יצר קשרים עם אומנים שחלקם אף הזמינו אותו אל ביתם ושם לימדו אותו שיטות וטכניקות מיוחדות. במיוחד הסתקרן מטכניקת הפואנטיליזם, טכניקת ציור בנקודות ומהדיוויזיוניזם, טכניקה שבה גווני הצבעים מתקבלים על ידי נקודות צבע קטנות של צבעים משלימים המתערבבות זו בזו.

Ophear בילה זמן ממושך על פיתוח האמנות שלו בשילוב הטכניקות אותן למד ולאור ניסיונו הרב הצליח ליצור אמנות ייחודית חזותית, יוצאת דופן - שמהווה טביעת אצבע שלו. במהרה קיבל פניות לרכישת אמנותו והחל למכור גם לאספנים. בשנה שעברה החליט Ophear לחזור לישראל ולעסוק אך ורק באמנות.

בתערוכה מוצגות יצירות בארבע סדרות מגוונות שהאמן Ophear שילב מאמנויות גרפית, ,צילום, צבעי שמן ואקריליק ומרכבים שונים - ויצר אמנות חזותית עזה: אמנות פואנטיליזם מודרנית גרפית ודיוויזיוניזם, נקודות וכתמים זעירים שנמשחו זה בצד זה נראים למתבונן ממרחק מסוים - כהתמזגות ונוצרת אשליה אופטית. התמונה נראית בשלל צורות וגוונים. אמנות סוריאליסטית - דמוי דאלי תמונות פוטו - ריאליסטיות מרהיבות ניצבות לצד הלא הגיוני לכאורה. התמונות יוצרות מרכיב של הפתעה אשר מזמין את הצופה לשקול את הפער בין מבטו של אדם על המציאות לבין המציאות המוצגת ביצירות. סידרת מסיכות - סדרת מסכות צבעונית מעוררת. בניגוד למסיכות הגדולות מהחיים, זוהי כעין מטפורה לשליטה או סמכות, והרקע שלהן מעמיד בסימן שאלה את המציאות שהוצגה בתמונות. סידרת המנדלות - מנדלה מסמלת את היקום ואת נפש האדם בכל הדתות. מנדלות מבחינה היסטורית היו ידועות שמשמשות ככלים רוחניים ומטפיזיים בהינדי ומסורות דתיות בודהיסטיות כדי למקד את התודעה ולגשר על הפער בין פיזי ומטפיזי, כמו בזמן המדיטציה. השימוש החוזר ונשנה של דפוסים גיאומטריים ואיזון רדיאלי על מנת לעורר יופי וסדר המחברים נושאים מרכזיים של תפיסתו של האמן עם המציאות האוניברסלית.

Ophear איש נאה ונעים הליכות, יוצר ייחודי, מזמין אותנו להכיר את אמנותו הקוראת תיגר על הנחות יסוד טבעיות, ומאתגרת את הצופה לאחד וגם לפייס את הסותר לכאורה. החזון שלו - למצוא דרך מבט משמעות נוספת ליצירות המשקפות מורכבות חיים בדרכים חדשות המוסיפות התרגשות והתעלות גם יחד.

לורי פשניצה אוצרת התערוכה

OPHEAR יצירה של האמן בתערוכת יחיד בגלריית מגדל W

יצירתו של האמן OPHEAR

צרו קשר