אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת יחיד לאמנית שוש יהודה בגלריית מגדל W

שוש יהודה נולדה בירושלים כיום מתגוררת במודיעין.

בגיל 15 נאלצה לעזוב את לימודי התיכון ולמדה עיצוב ותפירה במשך שנתיים ועזרה לפרנסת המשפחה כתופרת ומעצבת בבוטיק ידוע במשך 5 שנים.

בגיל עשרים נישאה לרמי והביאה לעולם חמישה ילדים. עשרים שנה התעסקה בגידול ובחינוך ילדיה.

בעקבות משבר רגשי כואב במשפחתה הציע בעלה ללכת ללמוד ציור. בחוג לציור פרצו הכישרון והעוצמות שהיו בתוכה ונטמעו על הבד. הציור הסב לה סיפוק רב, רוגע ושלווה.

שוש לא פסקה לצייר הן בחוג והן בביתה היפה והמסוגנן. היא ציירה ללא חוקים, ככל העולה על רוחה בסגנונות שונים, בצבעי אקריליק ושמן, בטכניקות שהמציאה ורכשה ניסיון רחב כאוטודידקטית.

בתערוכה מוצגות יצירות עם צבעוניות עשירה וססגונית בסגנון פסיכודאלי אקספרסיבי. שוש מרחיבה את גבולות התודעה ויוצרת אמנות על גבול ההזיה. זה בא לידי ביטוי בהתפרצות כוללת של רגשות: אהבה, תשוקה, כאב, ייאוש וחרדה. הציורים האקספרסיביים מנסים לשקף את תחושתה של האמנית ולאו דווקא את המציאות האובייקטיבית של העולם הסובב אותה. היא מציירת בעיקר צורות מופשטות עם נגיעות ריאליסטיות של דמויות וחיות. היא לא פונה למחשבה אלא לרגש - מה שיש לה בשפע.

היצירה והאומנות הפכו להיות מרכז חייה. בנוסף לציור היא גם יוצרת ומפסלת בעיסות נייר, תמונות בחבלים, סריגת שטיחים ממוחזרים מטריקו, ייצור בובות, מקרמה, עבודות בחימר, ובנוסף היא מטמיעה גם בבישול את כשרונה הרב באינסוף סגנונות וטעמים.

האומנות היא התבלין של חייה וזה מה שמניע אותה לקום כל בוקר בשמחה.

כשמלאו לה 60, התארגנו בני המשפחה והפיקו עבורה בהפתעה תערוכה בעיר מודיעין. נדרשה לוגיסטיקה מתוחכמת להוציא מהבית ומהסטודיו כמות גדולה של ציורים. לערב התערוכה הוזמנו עשרות חברי משפחה וחברים מכל רחבי הארץ. זה היה ערב מרגש במיוחד שזכה לחשיפה ראשונית לקהל הרחב ובהצלחה רבה.

כעבור זמן קצר, הוצגו ציוריה בתערוכה נוספת שהתקיימה בהיכל התרבות במודיעין שנקראה "צבעים במכחול וחומר" .

מדי פעם משתתפת שוש בתערוכות קבוצתיות ברחבי הארץ בסגנון עכשווי מופשט ונאיבי. זוהי תערוכת יחיד מקצועית ראשונה של שוש. היא משתוקקת להגיע לחשיפה ולהכרה בה כאמנית. היא מזמינה את הצופה לגילוי תעלומות או התרחשויות שאין להן הסבר, כמו חידה או סוד חבוי, בין ובתוך ציורים ויצירות - אולי יצליח לפענח מסרים מאוסף צבעוני נועז ומרשים במיוחד.

כל העבודות בתערוכה מיועדות לרכישה.

פרטים ליצירת קשר: טל' 054-4443307.

לורי פשניצה אוצרת התערוכה

צרו קשר