אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

שמוליק מזרחי אמן מתכות בתערוכת יחיד בבית רובינשטיין אוצרת: לורי פשניצה

אני שמחה וגאה להזמינכם לתערוכת פיסול ייחודית ומעניינת שאצרתי לאמן שמוליק מזרחי בגלריית בית רובינשטיין רחוב לינקולן 20 תל אביב.

התערוכה תוצג עד 20.10.2015. הכניסה חופשית!

שמוליק מזרחי הוא מוסכניק ובן של מוסכניק. מגיל אפס עבד במוסך של אביו. הוא הריח את הבדיל והשמנים השונים מגיל 9 ובחופשים אהב לעבוד אצל אביו כשהוא מלחים עם הברנר במיומנות, מתלכלך בידיים, משחק אותה מוסכניק באהבה גדולה.

כיום הוא מנהל במוסך תל אביבי “מכשירי תנועה” את מחלקת הרדיאטורים והאגזוזים. בפינה של המוסך על ריצפה מלוכלכת מגריז ומשיירי מתכות מונחות יצירות מופלאות: סוס עם עיניים בוהות, עקרב ענק, שולחנות ייחודיים, טנק, מרכבה, מכונית, סמוראי, ינשופים, עיט ואוסף גיטרות. כל היצירות הללו ורבות אחרות הוא ייצר מפסולת מתכתית , ממיסבים חלודים, מצילינדרים, משייבות, מגלגלי שיניים ועוד מתכות שהוא נוהג לאסוף מרכבים הבאים לתיקון במוסך. הוא לא זורק דבר. הוא גם מבקש ממוסכים אחרים שישמרו עבורו חלקים. כל פסולת - עבורו היא אוצר, שיגיע זמנו וימצא לו מקום בבניית יצירה ורעיון חדש.

הכל החל בעצם מאהבתו לצמחים. היתה תקופה שבמרפסת שלו היו כ- 350 עציצים. לפני שלוש שנים הוא הביא כמה מהם למוסך שירעננו את עיני המבקרים בצבע הירוק. הוא היה חייב לבנות מעמדים לעציצים. עם חומרי הגלם שהיו בסביבתו הטבעית הפעיל את מוחו ודמיונו הפורה בנה תוך שבועיים מעמדים יפיפיים. הוא אהב את מה שעשה ולאור המחמאות הרבות שקיבל החל ליצור מיצבים ממתכת.

שמוליק מזרחי מאד מחובר ליצירות שהוא בונה ונקשר אליהן.

ביצירת הסוס - אפילו שהוא עשוי מתכת הוא רואה מבט וחום שיוצא מעיניו הבוהות. הוא מתמלא סיפוק כשהוא מצליח לייצר הבעה.

בתערוכה מוצגת יצירת "העיט" - שהכנפיים שלו מורכבות מ-250 ראשי כפיות. זו גם היצירה היחידה שהוא השקיע מעט מכספו וקנה מעל מאה כפיות מלבד אלה שהיו לו בבית. מהידיות של הכפיות הכין שמוליק את הכרבולת של “הינשוף” - יצירה נוספת בתערוכה.

שמוליק מזרחי לא למד אמנות מעולם. כשהוא מחליט לבנות משהו - הוא מביט על חלק מסוים ומתאים אותו לרעיון שמתגבש במוחו. הוא אינו מתיימר להתקשט בתואר "אמן" על אף שרבים מכנים אותו כך. החלום של שמוליק מזרחי לפתוח סטודיו במושב, לייצר ממאות חלקי מתכת ולשלב אותם ביצירות ייחודיות שאין אחרות דומות להן. לבנות גלריה, ליהנות וגם על הדרך להתפרנס מהאמנות שיצר.

כל היצירות בתערוכה מיועדות לרכישה. (ללא עמלות רכישה) פרטים ליצירת קשר: טל' 054-6607095

לורי פשניצה אוצרת התערוכה

צילום מתערוכת יחיד בבית רובינשטיין ספטמבר 2015

צילום מתערוכת הפיסול בבית רובינשטיין

צילום מתערוכת יחיד ספטמבר 2015

צרו קשר