אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת "מבט בצבע" בגלריית "הבית הירוק"

"מבט בצבע"- תערוכתן של האמניות תמר גרינפלד ומישל אקטור

התערוכה פתוחה לקהל בגלריית "הבית הירוק" החל מיום שני, 19.3.2012 ועד 30.04.2012

תיאום ביקורים בתערוכה בטלפון:03-6406493

תערוכה ייחודית המאופיינת בצבעים, קולות ורשמים רומנטיקה ואינטימיות

מישל אקטור מציירת אהבה והשתאות ללא גבולות לטבע.... לתנועותיו, ולשפע צורותיו וצבעיו.היא מציירת את מסעותיה בחלום מופלא. מסעות סביב תנועות הטבע לעיתים רכות ולעיתים פראיות, מלוות שריקות מוזיקליות וריקוד הרמוני ונצחי.

מנסה היא להבין את המטמורפוזות שיוצרות את החיבור בין ארץ לשמים, לחוש את פעימות הטבע האלמותי ולשכוח את הטפל כמו המבנים השקופים השבירים השטים על גבעות מתעתעות. אדמה זו שלפעמים נדמית כצחיחה, מנביטה את החיים בזרמיה המסעירים.

האדמה היא החיים, היא האושר, היא אנחנו, היא כגולם בצורתו הראשונית, הגולש למסע ארוך, מעורפל, ולא יציב, בשביל הדומה לזרם מים לעיתים רגוע ולעיתים גועש וסוער, וערוצו מותווה מראש.

גולם המחפש את צורתו ושואב את נשמתו באינסופי הגדול.

מסעה, הממשיך בהשתוקקות למושלם, מתחיל במטמורפוזה רכה ומוביל לצורה המושלמת והאולטימטיבית המקודשת במפץ האושר.

תמר גרינפלד אמנית ייחודית בתחומים רבים ובעלת ידע רב בטכניקות השונות באמנות. נותנת ביטוי לדמיונה המפותח, לחוש האסתטי שלה ורגישותה הפנימית – הרומנטית. תמר מקדישה תשומת לב מיוחדת לטקסטורה אותה היא מבצעת בצורה מושלמת, המוסיפה לתמונה אוירה אינטימית.

תמר שולטת בכישרון, בבטחה ובקלות במכחול על הבד הרחב והיא בונה מעולמה הפנימי סמלים רבים המעוררים חושים חבויים. יצירותיה של תמר מבטאות אישיות פנימית עשירת דמיון המעניקים עונג רב. בציוריה בולטת התנועה הרבה והשקיפויות העדינות היוצרות תחושת ריחוף שבחלום. אין הכוונה לחקות את הטבע או להעתיקו, אלא להעביר את היופי והעדינות של הפרחים או הדמויות הנשיות דרך דמיונה.

ציוריה של תמר גרינפלד יוצרים חללים באווירה כמו אשלייתית שמתוכה ניכרים עקבות קלים של משיכות מכחולה, בטכניקת שכבות היוצרת תחושת שקיפות המדגישה את הרכות בעבודותיה. משיכות אלה יוצרות תמונה כמו-חלומית ומרומזת של רצף עלילתי-סיפורי הצף מתוך מחשבות בתת-המודע. פלטת הצבעים החמה, הניגודים בין האור והצל והשילוב ביניהם תורמים רבות לביטוי האנושיות שבדמויות ותואמים להפליא את נושאי ציוריה.

עבודותיה הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

אוצרת התערוכה: רחל זיו

לראיון ועיתונאים: מיכל סדן054-8820293

תמר גרינפלד

מישל אקטור

תמר גרינפלד

מישל אקטור

צרו קשר