אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

עיר בתנועה מתמדת-תערוכה בהשראת האדריכל סרג'יו לרמן בתל אביב

עיר בתנועה מתמדת -בתים בתל-אביב

בגלריה בן עמי

רח' החשמל 12, תל אביב

אוצר התערוכה : יוחנן הרסון

פתיחה חגיגית: יום חמישי, 30.3.2018 בשעה 20:00

התערוכה נוצרה בעקבות סדרה יפיפייה של רישומי דיו, פרי ידיו של סרג'יו לרמן, מאדריכליה הראשיים של העיר תל-אביב. רישומיו של סרג'יו מתארים את מתחם החשמל בו נמצאת גלריה בן-עמי, על בתיו השונים, המהווים אבן שואבת לסיורים רבים.

האיורים המיניאטוריים האלו של בתים ישנים, חדשים ומתחדשים, מביאים את העבר ואת ההווה של העיר הנפלאה בה אנו חיים; עיר דינמית, צומחת, מרכז קוסמופוליטי של מה שאנו מכנים ''מדינת תל אביב''.

חמישה אמנים נוספים במדיות שונות יוצרים את הבתים שלהם בתל-אביב:

עומרי מריאן מציג סדרה של דימויים אורבניים מלאי הומור בעבודות חימר צבוע המשלבות חומרים שמצא סביבו. הדימויים מחברים דחיסות מול כמיהה למרחבים ואתמול מול חיי המחר. ת''א שלו היא וריאציה על המציאות.

ציורי השמן של ליאה טולצ'ינסקי מתארים רגעים נוגעים ללב מתוך החיים האורבניים. בפינות מוצנעות בתוך תל אביב עדיין ניתן לראות את ההיסטוריה של המאה האחרונה, על יופיה ועל התנוונותה. שני הצדדים האלו קיימים בעיר בו זמנית ומייצגים את הגיוון באוכלוסייה המתחדשת ובאופייה של השכונה.

שלמה ישראלי הוא צלם של תל-אביב, התופס במצלמתו את הרוח והתנועה של העיר. הדימויים הינם הפשטה מרגשת של הדינמיקה האורבנית כשהתוכן האוניברסלי שבעבודות האלו הוא דוגמה מופתית לאופייה הקוסמופוליטי של תל-אביב.

ציורי האקוורל של רחל אלקלעי מתעדים ביופי רב קיוסקים בתל-אביב, אחד מהסמלים היפים והאהובים של העיר. הציורים מביאם חוויה, רגש וזיכרון – עדות חיה לתרבות האורבנית של העיר.

עופר עוז, בסדרה חדשה שמשלבת מספר מדיות משתמש בתצלומים של אופניים על מנת להדגיש את הרוח של הג'ונגל האורבני. עירוב הטכניקות והדימויים מחצין את האבסורד שבחיי היום-יום העירוניים.

התערוכה היא הזדמנות להסתכל על העיר דרך מספר מדיות וביטויים אמנותיים. היא מפנה את תשומת ליבנו למבט מעמיק ואחר בעיר תל-אביב ומהווה התמודדות יצירתית עם הצורך לבנות תרבות המבוססת על כבוד, קבלה, וחופש לכל אחד ואחת.

 

נעילת התערוכה :2.10.2018

שעות ביקור בתערוכה: רביעי: 18:00 - 10:00

חמישי: 10:00-18:00

שישי: 10:00 - 14:00

גלריה בן עמי , הממוקמת בלב ה''סוהו'' התל אביבי השוקק ברחוב החשמל, היא פנינה של גן עדן ובצידה בית קפה ביתי וחמים .

הגלריה מהווה במה אותנטית של שיח ציבורי ,אמנותי אינטלקטואלי אמיתי ומחבר בין כל קצות הציבור.

הגלריה מציגה סגנונות שונים של אמנות מקורית בתחומי פיסול, ציור צילום ופרפורמנס, ומחברת בין מגוון זרמיה של החברה הישראלית העכשווית.

אתר הגלריה :

http://benamigallery.co.il/

הגלריה בפייסבוק:

https://www.facebook.com/benamigallery/

לראיונות ועיתונאים: מיכל סדן 0559599005

לאה טולצ'ינסקי

עומרי מריאן

צרו קשר