אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת החידתיות שבנשיות

תערוכת החידתיות שבנשיות

תערוכה חדשה בתיאטרון גבעתיים: החידתיות שבנשיות

בגלריה העליונה

האמנים המשתתפים: טליה לביא, יעל וינשטיין, מרים אלון, נירה סביר, מרי וולף, זהבה לופו, דניאלה וכסלר

אוצרת: איילת אמוראי- בירן

 

אירוע ההשקה של התערוכה: יום ה', 12.6.14 בשעה 19.00

 

התערוכה עוסקת בצד הנסתר של הנשיות, באשה שאינה מפוענחת תמיד עד הסוף, לעצמה ולסביבתה ותמיד יש בה עוד רבדים , עוד סוד שמתבקש להתגלות. בתערוכה מציגות שבע יוצרות בפיסול, ציור, רישום ומיצב את רשמיהן האישיים ומבטן הייחודי בהקשר לנושא זה.

טליה לביא מציגה בצילום את האור והצל המשורטטים על הגוף הנשי ואת השתקפות צל האשה המוקרנת על נוף מדברי.

מרים אלון מציגה בפיסול את הגוף הנשי בהיבטיו השונים דרך מחזור חיי האשה מנערות, דרך זוגיות, הריון ואמהות ועד בגרות.

דניאלה וכסלר, אמנית רב תחומית מציגה סדרת ציורים של נשים המביטות מעבר למסך, במבט טעון הרוצה להשתחרר מהמסגרות ומכבלים, ציורים מלאי צבע ותשוקה, עם סמבוליות חזקה של חיבור לטבע ולפרחים, לציפורים ולחופש. נשים הרוצות להגשים חלום.

יעל וינשטיין מציגה דמויות נשיות עוצמתיות ומלאי הבעה, נשים מהורהרות, חלקן מכונסות בעצמן, חלקן מישירות מבט, תוך נסיון לפענח את סודן, את שמסתתר מאחורי המראה דרך תוי הפנים ושפת הגוף.

נירה סביר, מציגה את המיצב: ''דבר אלי בפרחים'', המורכב מחלקי בדים ארוגים (מלאכה נשית מסורתית), וזמורות של גפנים, המיצב הוא צירוף של חלקי צורות וצבעים, חומרים שונים הלקוחים מחיי היומיום של האמנית , מנוף מולדתה ויוצרים סיפורי בדים, את הסיפור הבלתי מפוענח האישי שלה.

זהבה לופו, אמנית העוסקת בציור ובמוסיקה מציגה עבודות שהן חיבור של שתי אהבותיה לכלל יצירה מופשטת העשויה במגוון רחב של צבעים, צורות ומרקמים. בצורת ההבעה המיוחדת לה היא מאפשרת הצצה לתוך עולם פנימי שבו יש מארג של שכבות וחומרים הנארגים ליצירה אחת , עשירה ומרתקת.

מרי וולף מציגה סדרת רישומים על ניר של נשים אותן היא פוגשת ואת דמויותיהן היא חוקרת בבתי קפה, בקופת חולים. היא מנסה לפענח את סיפורי הנשים דרך שפת הגוף שלהן, הבעת פניהן תוך התחקות על הלך נפשן וסודן. התייחסותה לאובייקטים המצויירים היא כאל נוף עשיר ונפלא , שתמיד ניתן לגלות בו רבדים נסתרים , תוך התבוננות מעמיקה והעברת רשמיה אל הניר בקו ובכתם.

התערוכה היא נדבך נוסף בסדרה ארוכה של תערוכות שהוצגו בתיאטרון בנושא נשיות: על נשים ורוחניות, מחווה לפרידה קאלו, מחווה לג'ורג'יה אוקיף ועוד.

 

איילת אמוראי-בירן , אוצרת התערוכה

יוני 2013

פתוח מידי יום בין10.00 – 17.00 יום שישי:12:30-10:00 ובשעות המופעים.

 

נעילת התערוכה 5.7.2014

יעל ויינשטיין

טליה לביא

נירה סביר

מרי וולף

זהבה לופו

צרו קשר