אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

צביקה חורש מעלה את נס ציונה על המפה האמנותית!

תערוכת – Populart – צביקה חורש

הומאז' מעניין לאמנותו של האמן האגדי אנדי וורהול מופיע בדמות תערוכת פופ-ארט מרהיבה של האמן והמעצב הרב תחומי צביקה חורש.

חלוצי הפופ -ארט יצרו עולם פורץ גבולות בתפיסת האמנות ושברו את המוסכמות של המקובל, השכיח והרצוי.

בעבודותיו של חורש, ניכר השימוש בטכניקות עבודה מגוונות ובאמצעים שונים כגון, צילום, ציור על קנבס, הדפס, קולאז', וידאו ארט, גרפיקה, ואף עבודות בטכניקת 3D OP ART (הדפס תוכן גראפי מעובד על גבי עדשות לנטיקולריות).

נושאי היצירות שאובים מן המרקם האורבאני, נושאים המשקפים את מאפייני החברה בכפר הגלובאלי ומבטאים תוכן העוסק בתרבות הצריכה והשיווק. היצירות מתאפיינות בנטייה לחזור וליצור אימיטאציה של הדימויים הסטריאוטיפיים של תקשורת ההמונים: סרטים, פרסום, סרטי הנפשה ומוצרי צריכה פופולאריים אחרים.

ניכר כי האמן מודע היטב לאין סוף האפשרויות באמנות בכלל וביצירת אפקטים נלווים בפרט, כמו כן, היצירות מבטאות את ה''אין צורך'' בחיפוש אחרי הגדרות, הטכניקות השונות משתלבות האחת בשנייה ויוצרות סימביוזה של צבעוניות עזה. צביקה חורש מציג תרחישים פיגורטיביים המשלבים משיכות מכחול חדות וצבעוניות מעוררות השראה ושמחת חיים.

התכנים מושפעים גם מעולם הפרסומות הקומיקס והאינטרנט. העבודות מתאפיינות בחושניות אותה מפיק האמן מן הצבע ומן הנושאים המוצגים בעבודות. היצירות נטולות יהירות, ובוודאי מושפעות משדה עיסוקו של האמן כמרצה בתחום פיתוח היצירתיות וחשיבה המצאתית וכממציא פטנטים.

בתערוכתו זו, מוצגות יצירות המדגישות שאין מרחק בין הפונקציונאלי לאסתטי, והמפגש ביניהם מרחיב את עולם היצירה ומהווה מקור ליצירתיות אין סופית.

האמן נותן ביטוי לשכיח והיום-יומי, ולוכד את תשומת לב הצופה אל תוך חווית הצבע והתרחישים הפיגורטיביים.

נורמה ג'ין הייתה שחקנית, זמרת וסמל מין בהוליווד של שנות החמישים והשישים של המאה ה-20, אך הייתה מוכרת בשם הבמה שלה - מרילין מונרו. היא מתה באוגוסט 1962. במהלך ארבעת החודשים לאחר מותה ייצר אנדי וורהול למעלה מעשרים הדפסי רשת של פניה, שכולם מתבססים על צילום אחד של הצלם ג'ין קורמן משנת 1952, ששימש פרסומת לסרט ''ניאגרה'' (Niagara) . בעבור וורהול היוותה דמותה של מרילין תמצית לשניים מהנושאים המרכזיים ביצירתו – מוות ועולם הזוהר.

יצירתו של אנדי וורהול עומדת במרכזה של התערוכה ומהווה את הכוח המשפיע וההשראה לתערוכה כולה.

ה''מרילין'' של חורש, זוכה לפרשנות אחרת עם טביעת אצבע ייחודית, בה מבטא האמן את שליטתו במדיות עבודה נרחבות של ציור, צילום, הדפס ומדיה גראפית. ה''מרילין'' טובלת בתוך טקסטורת צבע עז, כתמי צבע פיגורטיביים ובתוכם משתלבת המרילין האחת, רגע מסתתרת בחווית הצבע ובאותה עת מופיעה ופורצת ממנו בעזרת מאפייני הפנים הייחודיים שלה. השפתיים, השיער, והעיניים משמרים את עוצמתה של הדמות האגדית, כך האמן יצר תיעוד חדש לדמותה מעוררת ההשראה.

במחווה נוספת לוורהול החלוצי, מציג חורש, גם את שלושים ושתיים הפחיות של קמפבל - יצירה שהמחישה את נטייתו של וורהול לבחור נושאים השאובים מחיי היום יום של ההוויה האמריקאית באותה תקופה, סמל של תעשיית האוכל המהיר, תעשיית האינסטנט וההתייעלות המקסימאלית. הפחית של קמפבל מהווה גם היום אייקון נצחי המבטא את השפעותיה של המערכה המתועשת ותרבות הצריכה על כל מאפייניה.

התוכן הגראפי אותו בחר חורש להדפיס על גבי הפחיות מציג זהות אותנטית של הפחית של קמפבל עם תוכן וורבאלי שונה: Imagination is more important than knowledge'''' – איינשטיין, ביטוי המוקיר את רוח היצירה האוונגרדית של אנדי וורהול.

 

האמן: צביקה חורש, אמן ומעצב רב תחומי בעל סטודיו לאדריכלות פנים, מרצה בתחום פיתוח היצירתיות וחשיבה המצאתית, הציג בעבר מספר תערוכות, ביניהן תערוכה מתוקשרת עם האמן הבינלאומי דוד גרשטיין. עבודותיו זוכות לעניין רב בקרב אספנים וגלריות בארץ ובחו''ל.

 

אוצרת: ליאת מירן, גלרית Artist Way , שוויץ

גלריה אורבניקס

רח' הבנים 5

נס ציונה

שעות ביקור בתערוכה :א'-ה' 10:00-15:00

נעילה:8.11.2014

צביקה חורש

צביקה חורש

צביקה חורש

צרו קשר