אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת Feelings תיפתח בשבוע הבא בגלריית "על האגם" ברעננה

רגשות – feelings

ואדים רובינצ'יק - נטלי גרוסמן - ורד טרלובסקי יעקובוביץ

פתיחה חגיגית : במוצ''ש15.11.14 - בשעה 20:00

במעמד: מר זאב בילסקי, ראש העירייה

גב' רונית וינטראוב, סגנית ראש העירייה

והממונה על אגף תרבות, נוער ופנאי

גלריה ''על האגם'' דרך הפארק 10 רעננה

אוצרת:ענת ניצן

מעשה האמנות אוצר בתוכו רגש המשקף כבבואה רבדים של אינטרפרטציות על מעגלי החיים, האדם והטבע.

תערוכת ''רגשות'' מפגישה שלושה אמנים כישרוניים החושפים את נימי הרגש מעומק ההוויה, כל אחד בתפיסת מציאות אישית. בתערוכה מגוון חזותי מרתק, הן בשל מגוון המדיות השונות: ציור, עיבוד גראפי ופיסול, והן בשל היישום השונה של הטכניקות האמנותיות. .

נושא ''הרגש'' מקבל אנלוגיה אמורפית, זו היודעת לספוג אין סוף וריאציות של תוכן, אותן מטמיעים האמנים במצע. מקורות ההשראה וזוויות הראויה שונות, אך כולן נושאות מסרים חברתיים, רב תרבותיים, בנימה אופטימית, רווית יופי ואסתטיקה.

לצד העבודות, האמנים צרפו רובד חיצוני, מעין מימד רתמי המלווה את היצירות.

שירים פרי עטה של המשוררת אליענה קרמרמן, ילוו את ציוריה של נטלי, וקטעי שירה אחרים מלווים את יצירותיה של ורד. גם סיפורי הפיסול של ואדים פותחים צוהר לעולם הרגשות המופלא.

השירים כמו הסיפור עולים מתוך הציורים ועוטפים אותם, סינתזה של רגשות מתוך הדימויים הפלסטיים המחדדים את ההתבוננות לעומק היצירה. הנדבך הטקסטואלי על הפרשנות והקצב, יוצרים ערך מהדהד נוסף בתערוכה ''רגשות''.

נטלי גרוסמן

נטלי יוצרת בכישרון רב עבודות הנעות בין ריאליזם למופשט, חוויה צבעונית ודינאמית, מסע לעולם פסטוראלי מדיטטיבי. נטלי נאמנה לפרשנותה האישית והישירה, מעניקה בטכניקה ייחודית עומק ורב גוניות לדמויות ולנופי הטבע. שכבות הצבע והצורות החבויות בתוכן ספוגות רגשות ואנרגיות המעבירות תחושה של חופש עם קסם מיסטי.

ורד טרולובסקי יעקובוביץ'

הפסלים מאופיינים בהפשטה גאומטרית מינימליסטית, מגוון עשיר של צורות רכות ומשתנות בדינמיקה הרמונית. בעבודות, מוטיב חוזר של טורסו גוף אישה בקווים מתעגלים, דימויים רוויי חושניות המסמלים מעגלי חיים ופריון. ורד יוצרת קולאז'ים מרתקים עשויים מפרטי צלום שנאספו ברחבי העולם ומשמשים להבניית הרעיון האמנותי כמו גם להעברת מסר ערכי-חברתי.

ואדים רובינצ'יק

פסליו של ואדים עשויים בקפידה ובווירטואוזיות ייחודית, נותנים ביטוי לרגש המועצם בגודש פרטים. הדמויות לובשות ארשת דרמטית, פורצות את גבולות המדיום, עם נטייה ליצירת אפקטים של תדהמה. אי אפשר להישאר אדיש לנוכח העוצמה הלוכדת בפליאה את עין הצופה.

שעות פתיחה: א'- ה': 10:00 - 13:00, 17:00 - 20:00

ימי ו' 10:00- 14:00,שבת:10:00- 20:00

נעילה:29.11.2014

ורד יעקובוביץ-טרלובסקי

נטלי גרוסמן

ואדים רובינצ'יק

צרו קשר