אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת "טיפות קהילתיות"-מטריות אמנותיות

תערוכת ''טיפות קהילתיות'' מתקיימת במתנ”ס קדימה. התערוכה הינה מיצג של מטריות שיצרו אמנים המשתייכים ל''אמנות מקומית קדימה-צורן” ומציינת את הנתינה הקהילתית במייטבה 50 אמנים מקומיים קיבלו קול קורא לתערוכה שכולה מטריות, מתוכם התנדבו 22 ליצור מטריה אמנותית. ההוראה היחידה שניתנה היא ליצור מטריה מכל חומר ובלבד שתהא מטריה.

''היופי הוא שיתוף הפעולה של האמנים המדהימים שנרתמו לתערוכה המיוחדת הזו ביצירה באמנות פלסטית על מגוון חומרייה ובתוצאות המרשימות מאוד תוך כדי ידיעה שעבודתם הינה תרומה”, אמרה יוזמת הפרוייקט, שרית לפיד, בעלת סטודיו לעיצוב בזכוכית ותושבת המקום. ''הרעיון לתערוכת המטריות התחיל בברצלונה, סיפרה. ''הזמן הטוב ביותר לרעיונות חדשים הוא בחופשה”.

בעודה מסתובבת במוזיאון של דאלי, נחשפה למטרייה של אמן מקומי שהשתמש במטריה כאמצעי לאמירה באמצעות כיתוב. ''לא הבנתי מה כתוב שם אבל הרעיון להשתמש במטריה להעביר מסר הוא פשוט מדהים”, הוסיפה. ''מטריה הרי מגנה עלינו מהגשם ואין כמו השימוש במטאפורה של מטריה כקהילה שמגנה ומסוככת על חבריה''.

האמנים שלוקחים חלק במיזם יצרו מטריות מעניינות וממגוון חומרים. את המטריות צילמה בהתנדבות הצלמת יעל בר פסח. ''כששמעתי על הפרויקט היה לי ברור שאני רוצה להציג שם”, הסבירה. “מאוד התחברתי לרעיון שכל אמן יביא את האמנות שלו בדרך הייחודית לו. היה לי ברור שאשתמש במוטיב כל כך משמעותי של מטריית תאורה שאני עובדת איתה על בסיס יומיומי בסטודיו ואשלב עם פורטרטים שנכנסים ישר ללב. כששמעתי שרוצים להציג תמונות של העבודות היה לי ברור שחלק מהנתינה שלי לפרוייקט תהיה תיעוד העבודות של כל האמנים”.

פתיחת התערוכה תתקיים במוצאי שבת ה-31.1 במתנ”ס קדימה. בפתיחה יוצגו גם הפרויקטים הקהילתיים הפועלים ביישוב. אחת ממטרות הערב היא מכירת המטריות, כאשר ההכנסות הינן קודש להקמת קרן לילדים מוסיקליים במתנ''ס קדימה אשר ידם אינה משגת לשלם עבור שיעורי המוסיקה.

“הערב הזה הוא כולו התנדבות כאשר החשיבה הייתה על שילוב של אמנות כמיצג וקהילה פעילה למען הקהילה”, הוסיפה לפיד. “בתהליך תכנון הערב נחשפו בפני פעילויות התנדבותיות רבות ומגוונות אשר מתקיימות בקדימה-צורן והחיבור בין התערוכה לבין הגופים ההתנדבותיים היה בלתי נמנע. אני בטוחה שגם הקהילה תתרגש כמוני, לגלות כמה אנשים מיוחדים גרים פה ותורמים מכל הלב. הערב הזה הוא כולו גאווה לישוב ולאוכלוסיה המתגוררת בו''.

בנוסף ל-22 המטריות של האמנים מציגים גם בתי הספר המקומיים את המטריות שלהם ויוצגו

כ-20 ארגונים התנדבותיים הפעילים ביישוב. “נושא המטריות נבחר כמשל לפעילות ההתנדבותית המגן וסוכך לקהילה”, הסביר מנהל המתנ”ס, צחי ברבר. “מטרת התערוכה הינה לחשוף את הקהילה למגוון הרחב של פעילות המתנדבים ולחבר תושבים נוספים להתנדבות, מתוך הבנה כי להתנדבות ועשייה משותפת של התושבים מגוונים שונים יש כח רב ביצירת קהילה חזקה ומעורבת”.

https://www.youtube.com/watch?v=R0xYsSd2CUM

לביקורים בתערוכה :

ימים א-ה בין השעות : 09:00-20:00

רח' בן צבי 61, קדימה

כניסה חופשית!

נעילה: 1.3.2015

וידאו

שרית לפיד

שובל קלושינר

צרו קשר