אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

"נוף אחר"-תערוכת מוזיאלית חדשה בתיאטרון גבעתיים

''נוף אחר''

 

אוצרת: איילת אמוראי-בירן

 

הגלריה העליונה של תיאטרון גבעתיים

 

פתיחה חגיגית :.2015 9.7 בשעה 19.00

 

בתיאטרון גבעתיים, רח' דוד רמז 40

חמישה אמנים, מציגים בפיסול, ציור וצילום את התייחסותם לנושא הנוף, איש איש בשפתו האישית ובכתב ידו הייחודי.

רוני בק בציוריה האקספרסיביים מתייחסת לסביבתה ובתוכה גם לנוף האנושי , שלה עצמה, בפורטרטים אישיים ושל הסובבים אותה, בציורי הטבע מחד והסביבה האנושית מאידך. ציוריה מלאים תשוקה לתפוש את הרגע, את התנועה, את האווירה והאור האופיינים למראה בר החלוף הנגלה לעיניה ולתחושה הנלווית אליו ולהנציח את רשמיה על הבד.

כלב קסטל, ז''ל, צייר ממוצא איטלקי שעלה לארץ והיה שותף לבניינה כחבר קיבוץ נצר סירני , רופא ילדים שצייר כל חייו בעיתות הפנאי, בהן הפליג אל מחוזות ילדותו, אל מרחבי התרבות הקלסית האיטלקית ממנה ינק וממנה הושפע. ציורי הנוף שלו המוצגים בתערוכה נעים מהסגנון הריאליסטי ועד המופשט. בחלקם מתוארים באהבה רבה נופי מולדתו , באיטליה ובחלקם נופי א''י, שטופי האור המזרח תיכוני.

הצלמת אנה טופלד מביאה את ניחוחות הטבע בצילום לירי, חלקו על גבול המופשט וחלקו אמפרסיוניסטי המעביר אוירה של מסתורין, רומנטיקה ויופי פואטי. הצילומים מינימליסטים, חלקם בתקריב , מעין ציור יפני שבו המועט מחזיק את המרובה. קו, כתם וצבע שמביעים אוירה מלאת אהבה לעולם הנתפש בעין העדשה ומורכב מהיסודות הבסיסיים ביותר: אדמה, רוח , מים. שורשי העץ, השתקפויות במים, תנועת הגלים, אבני הנחל כל אלה הופכים לבתים בשיר הלל לבריאה.

ארבעת היסודות באים לביטוי אחר בצילומי הנוף של יהושע ננר . בתערוכה מוצגות שתי סדרות: האחת היא סדרה העוסקת בנופי המדבר והשניה היא נופים מאיסלנד. בסדרת המדבר עוסק ננר באדמה על כל תצורותיה וגווניה, על סוגי האדמה המרכיבים טקסטורות ומראות משתנים תדיר, בגוונים חמים של צהוב, כתום, חום, וסגול. ואילו בסדרת הנופים מאיסלנד, שולטים גווני השמים, התכולים, הקונטרסט החזק בין האור והצל , והדרמה בין העשן המיתמר מלהבות הגייזרים לבוהק השמים וצפיפותה של האדמה.

הפסלת אנה לזובסקי מציגה בתערוכה סדרה חדשה של פסלים קטנים יחסית המשלבים דמויות ברונזה עם אבנים וסלעים. סדרה זו מחברת בין האדם לטבע, ומראה את התלות והאהבה שיש לאדם, ובחוויה האישית במיוחד של האמנית לטבע ולסביבה הבראשיתית. בנוסף לסדרה זו מוצגים בתערוכה פסלי ברונזה מופשטים העוסקים גם הם במגוון היחסים בין האדם והטבע.

נעילה:2.8.2015

פתוח מידי יום בין10.00 – 17.00 יום שישי:12:30-10:00 ובשעות המופעים.

כלב קסטל ז"ל

אנה לזובסקי

צרו קשר