אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

צביקה חורש, אמן הפופ-ארט מציג את גיבוריו החדשים בתערוכה חדשה בתל אביב!

THE NEW HEROES״

אמן: צביקה חורש

אוצרת: מיכל סדן

פתיחה חגיגית: 18.08.2015 בשעה 19:00

בבית קסטיאל, רח' אלפסי 36 , תל אביב

צביקה חורש הציג תערוכות יחיד רבות וזכה לפרסום רב בתערוכתו המשותפת ״רוכבים ברוח״ עם האמן הבינלאומי דודו גרשטיין. התערוכה עסקה בספורט הרכיבה וקיבלה ביטוי ברוח היצירה הפופ-ארטית של האמנים. זה למעלה מעשר שנים שחורש פועל בהצלחה בארץ ובקרב גלריות ואספנים בחו''ל. השנה חורש הוזמן ליריד האמנות הבינלאומי החשוב ביותר בעולם ארט באזל, להציג את עבודותיו במפגש ROAD SHOW בפני נציגי גלריות מובילות באירופה.

לאורך השנים חורש זכה גם לסיקור מפרגן במגזינים מובילים לאמנות בעולם. עבודותיו מוצגות בגלריית ARTIST WAY בז'נבה ובגלריית אורבניקס בו פועל גם סטודיו העבודה של האמן.

בעבודותיו של חורש ניכר השימוש בטכניקות עבודה מגוונות ובאמצעים שונים כגון: צילום, ציור על קנבס, הדפס, קולאז', וידאו ארט, גרפיקה ואף עבודות בטכניקת 3D / אופ ארט (הדפס תוכן גרפי מבויים ומעובד על גבי עדשות לנטיקולריות). היצירות מתאפיינות בנטייה לחזור ולייצר אימיטציה של הדימויים הסטראוטיפיים של תקשורת ההמונים: סרטים, פרסום, סרטי הנפשה, מוצרי צריכה ופרסום נוספים.

חורש מודע היטב לאינסוף האפשרויות באמנות בכלל וביצירת אפקטים נלווים בפרט. היצירות מבטאות את האין-צורך בחיפוש אחר הגדרות, הטכניקות השונות משתלבות האחת בשנייה ויוצרות סימביוזה של אסתטיקה ויופי.

 

האמן פועל כמו תסריטאי המספר סיפור עלילה על גבי הקנבס, מציג תרחישים פיגורטיביים המשתלבים בטקסטורת צבע עזה, משיכות מכחול חדות וצבעוניות המעוטרות בטיפוגרפיה היוצרת כמו סוג של כתב חידה הלוכד את הצופה אל תוך תוכן היצירה מתוך רצון להפכו לחלק מסיפור העלילה.

בתערוכתו ''POPULART – THE NEW HEROES '' נראה כי חורש הולך לפני המחנה ומנווט את הביקורתיות שלו בבטחה, גם אם אינו חלוץ הז'אנר (אמנות הפופ-ארט), הוא פורץ גבולות ביכולתו לתרגם את ביקורתו החברתית לעשייה יצירתית, חושנית וסוחפת באופן המעורר ריגוש והשראה.

בתערוכתו ''POPULART – THE NEW HEROES '' היצירות שואבות השראה ממרקם החיים האורבני ומהאיקונות והסמלים המשפיעים על מרקם החברה בכפר הגלובלי. בדרכו האמנותית מציב האמן שאלה פתוחה בדבר ה''גיבורים'', מי הם היום? ואיפה הגיבורים ההם? בסדרת העבודות ''''POPULART – THE NEW HEROES '' עוסק האמן בנרטיב ומפרש את המציאות דרך פריזמה ביקורתית כלפי התרבות העכשווית, תרבות השפע והצריכה.

 

האם האיקונות התרבותיות שהיטיבו לייצג את רוח הזמן והיו נערצות על רבים הפכו לזן נכחד?

 

צביקה חורש, אמן, מעצב ואדריכל פנים, בעל סטודיו HOUSE CREATIVE וגלריית URBANIX לאמנות עכשווית

 

אתר האמן:

http://zvikahoresh.com/

 

ההכנסנות ממכירת העבודות בתערוכה מופנות לעמותת ״רחשי לב״ המחלקה האונקולוגיית - ילדים תל השומר

 

https://www.youtube.com/watch?v=nlP2bD5IwXE

צביקה חורש

צביקה חורש

צביקה חורש

צביקה חורש

צביקה חורש

צרו קשר