אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכתה "כאן ועכשיו" של האמנית דליה נאמן

דליה נאמן

כא ן ועכשיו.

פתיחה חגיגית במעמד שר המשפטים מר יעקב נאמן

2.9.2012 בשעה :18:00

בגלריית ''הבית הירוק'' אוניברסיטת ת''א

דליה נאמן למדה בתיכון ויצ''ו לאמנויות, הצטיינה בלימודי גרפיקה, עיצוב טקסטיל, רישום וציור. למדה במדרשה אצל רפי לביא ורן שחורי. עסקה בהוראת אמנות בצבא ובבתי ספר. בשנותיה בניו-יורק נחשפה לעושר תרבותי מה שתרם רבות להתפתחות האמנותית והמקצועית. בשנים אלו השתלמה בצילום, בטכניקות ציור חדשות ובעיצוב תכשיטים במכללת FIT בניו יורק. בשנים האחרונות מציירת ויוצרת בסטודיו שבביתה בתל אביב ולומדת אימון אישי בשיטה העוסקת בהוויה, הקשבה וטרנספורמציה.

התערוכה ''כאן ועכשיו'' עוסקת ברגעי ובחולף. ההשראה לעבודות באה בעיקר מהטבע ומהחיבור העצום עם האנשים הממלאים חלק ניכר מעבודותיה.

החיים הם אי וודאות מוחלטת. אין דבר קבוע, הכול משתנה. המודרניזציה בת ימינו אף העצימה את זה בהרחיקה את האדם מהטבע מרחק רב. התרבות המודרנית פוגעת בטבע, באינטימיות וברומנטיקה. ככל שנחזור ונתקרב לטבע הכול יזרום. תשוב האינטימיות בין אדם לחברו ובין האדם לסביבתו. בעבודותיה מביאה דליה את הטבע אל האדם, ואת האדם אל הטבע.

הבזקי האור והחושך, הקווים, הצורות, משטחי הצבע הרחבים, הכתמים והחיבורים ביניהם - נוצרים בטכניקות מעורבות במכחולים תעשייתיים, בשילוב חומרים מגוונים ביניהם: עפרונות, טושים, צבעי פסטל ובדים. שימוש בשכבות רבות של צבע המשתקפות אחד מבעד לשנייה, התזות צבע, נזילות, חריטות – כל אלו הם דרכה של האמנית להביע את הכמיהה שלה לכך שהאנושות תשתחרר מהמוסכמות, מהקונצנזוס היום יומי של איך חיינו המודרניים צריכים להיראות. ההוויה של האנושות היום נמצאת בתוך המחשבים, הטלפונים והחומר בכלל. בציוריה ממחישה דליה כמה החיבור בין האדם לאדם הוא טבעי והכרחי.

''הקנבסים הגדולים הם למעשה המרחב העצום של היקום עליהם אני מציירת במריחות מכחול שונות ומגוונת, בצבעים רבים, בטקסטורות משתנות, ובחומרים שונים המסמלים את השינוי הרגעי בטבע. הפרחים עבורי הם סמל עכשווי - מחר אולי כבר אינם. אני מתבוננת בחשיכה של הלילה ומזהה את הבזקי האור של גלי הים, ומבינה שהאור קיים בכל רגע נתון ומשתנה בכל רגע של היממה.''

האדם הוא יצירת טבע - רצונו וזכותו לחיות בהרמוניה, בשקט נפשי ורווחה בעולם האוניברסאלי.

''גל רודף גל ונשבר, גם אתה לפעמים, יום רודף יום ונגמר, גם אתה לפעמים. לפעמים הים שקט ואין גלים, גם אתה לפעמים, ומחר תזרח השמש מבעד לעננים, ותרגיש יותר טוב, תרגיש חמים.'' (מיכה שטרית)

מיכל סדן יחסי ציבור ותקשורת 054-8820293

נעילת התערוכה:11.10.2012

דליה נאמן

דליה נאמן

דליה נאמן

דליה נאמן

צרו קשר