אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

הבינאלה "אדמה" תיפתח בסוף חודש ספטמבר 2015 במעלה אדומים

ביאנלה 2: ''אדמה'' במוזיאון הצייר משה קסטל, כיכר המוזיאון 1 ,מעלה אדומים

פתיחה חגיגית : יום שלישי, 29.9.2015 בשעה

19:30

אוצרת: רחל זיו

תערוכת פיסול ייחודית בהשתתפות 26 פסלים ו9 צלמים תיפתח בספטמבר 2015 במוזיאון הצייר משה קסטל במעלה אדומים ותימשך 4 חודשים. זוהי הפעם השנייה מאז הקמתו, שהמוזיאון פותח שעריו לאמנים מבחוץ ויזם את תערוכת ''אדמה''. אירוע הפתיחה ייערך בהשתתפות הפסלים, הצלמים, ראש העיר מעלה אדומים, מר בני כשריאל. את אירוע הפתיחה ינחה מר דן כנר וילווה בכיבוד והופעה מוסיקלית.

בתערוכה משתתפים אמנים ישראליים המבטאים ביצירתם את אומנותם ומביאים מיכולותיהם בצילום, בוידיאו-ארט בברונזה, אבן, מתכת, חומר, ברדימייד ועוד... התערוכה משתלבת בחללי התצוגה המכילים את יצירותיו של הצייר משה קסטל.

אוצרת התערוכה רחל זיו , מסרה כי האמנים מציגים בתערוכה כ- 100 פסלים וכ 40 צילומים ומתקיים בהם שיח ייחודי וחיבור לנושא התערוכה ''אדמה''.

ישראל גולדנשטיין יוזם הפרויקט מסר כי המוזיאון גאה לארח בין כתליו אומנים ישראלים לצד עבודות הצייר משה קסטל, הנחשב לאחד מגדולי האמנים הישראלים בדורנו שזוכה להכרה בינלאומית רחבה. הוא הדגיש כי התערוכה מציבה את הישוב מעלה אדומים על מפת האומנות בישראל וכי בין המבקרים בה יהיו גם מרבית ראשי הערים והרשויות ברחבי הארץ.

מוזיאון הצייר משה קסטל הוקם במעלה אדומים, על ציר ירושלים ים המלח. מהמוזיאון נשקף נוף מדברי קסום ונופה המיוחד של ירושלים. המוזיאון, שתוכנן ע''י האדריכל דוד רזניק, חתן פרס ישראל לאדריכלות, נפתח לקהל במרץ 2010 והוא שוכן במבנה מיוחד ומרשים שבו מוצגות יצירותיו של האמן משה קסטל (1909-1991). קסטל פעל בישראל, פריז וניו יורק לכל אורך המאה העשרים ויצירותיו מוצגות בין השאר במשכן נשיאי ישראל, בכנסת ישראל, בביהמ''ש העליון, במכון ויצמן למדע, בוותיקן ובמוזיאונים ברחבי העולם. במוזיאון מוצגות רבות מיצירותיו של קסטל ובהם ''הללויה לירושלים'', ''בית הכנסת הארי הקדוש בצפת'', ''מסיק הזיתים'', ''הצייר והמודל'' ו''האישה עם פרוות השועל'' ועוד.

האמנים המשתתפים:

שמות פסלים

הרי ברון

אהוד אלוני

אורנית שיראזי

אלישבע צבר

אסנת גפן

אביבית חזק

גד אולמן

גילה אלישר

גילה שטיין

ורד חרוש

ורד יעקובוביץ

ורדה רותם

חיים בירן

חנה הירשמן כהן

חני ליבאי איזנברג

יהודית שילה

יעל ארליכמן

 

יצחק קמחי

משה וולך

ניבה דותן

נירה בן דוד פלד

סטלה פליט

עדנה בנס

שושנה מאז''ה

שרה שטיינמץ

תמר בית-און

 

שמות צלמים

אמיר קופמן

גיל ירון

יואל לוי

ליקה רמתי

מורן רז

ציפורה גולדשמידט

רוני בן -ארי

פנינה אבן-טל

רות לב ארי

 

נעילת התערוכה:2.2.2016

שעות ביקור בתערוכה -(נא לתאם הגעתכם מראש)

א', ב' ו- ה :10:00-17:00

ג'-ד' : 10:00-21:00

ו': 10:00-14:00

רוני בן ארי

ורד חרוש

חנה הירשמן כהן

גילה שטיין

צרו קשר