אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

הפסל אבי גונן מציג החל מהשבוע הבא את פסליו באגם ברעננה

תערוכת פיסול -אבי גונן

התערוכה תתקיים בגלריית על האגם ברח' הפארק 10 ברעננה.

פתיחה חגיגית : מוצ''ש 5.3.2016 בשעה 20:00

פסליו המרשימים של אבי גונן מעגנים בתוכם את מסורת הפיסול הריאליסטי, לצד אקספרסיוניזם מודרניסטי. פסליו רוויים בעצמה ורגישות ומלאי תנועה והבעה.

בכישרון רב, ובקשת רחבה של טכניקות, מפיח אבי רוח חיים בחומר הדומם; הוא בונה ארסנל של דמויות, שלכל אחת מהן סיפור משלה. אבי גונן לא מסתפק בפיסול הבא לשדר נעימות ויזואלית. הוא חורג מה''יפה'' והדקורטיבי, וצולל אל תוך אקספרסיביות שמטפלת בכאבו של האדם הבודד, בצערו, בכעסו, בחוסר אונים, באבל, בשכול. אך בד בבד יצירתו מכילה אהבה וזוגיות, חלומות והעזה, צחוק פרוע והבעות של חיוך ביישני, חיוך של חכמה ואחרים.

יצירתו מאזכרת סמני זיכרון אישיים, אך גם קולקטיביים ומעוררי הזדהות. הבעות הפנים של הדמויות המפוסלות מצביעות על רגישותו הרבה של האמן.

הסטודיו של אבי ממוקם בהרי ירושלים, בישוב גבעון בסמוך לשכונת רמות. המשתלה המפוארת שהייתה לו שם בעבר, הפכה לגלריה וסטודיו, בו הוא יוצר. מפסל בחומר, בשעווה, באבן, עץ, קלקר וחומרים אחרים. את פסליו אבי יוצק בשעווה, פולימרים, ברונזה, סוגי צמנט וכיו''ב.

אבי פיסל בסדנאות של פסלים ולמד אצל המורים דוד פאר, ענת אשד, אלכסנדר צ'רקוב ואחרים. עבודותיו הוצגו בתערוכות ופסליו מוצגים באופן קבע בשדרות ממילא בירושלים, ובגן העיר בתל אביב בתצוגות מתחלפות.

אורית לוטרינגר -אוצרת התערוכה

אבי גונן בפייסבוק:

https://www.facebook.com/avigonen47?fref=ts

סירטו על פסליו של אבי גונן:

https://www.youtube.com/watch?v=2Jd3obSf4wQ

נעילה:15.3.2016

אבי גונן

צרו קשר