אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת "אשרינו" -אמנות יהודית עכשווית החל מחודש אפריל בירושלים!

תערוכת ''אשרינו'' – אושר ועושר תרבותי יהודי

פתיחה חגיגית: יום שלישי, ד' בניסן תשע''ו 12 באפריל2016 בשעה :20:00

 

במוזיאון היכל שלמה גלריית המבואה

אוצר התערוכה : אהוד דר

התערוכה מקשרת בין שלושת המרכיבים העיקריים בהיסטוריה של העם היהודי –התנ''ך, התרבות והמסורת,וירושלים , שולשת המרכיבים האלה הם אשר שמרו על השרדות של עמנו בגולה בתפוצות, אחרי השואה ובמלחמות. לכן הינם העושר הלאומי לכל שכבות העם- דתיים , מסורתיים וחילונים .

הבסיס המאחד הזה מתבטא ביצירות המיוחדות שנבחרו בקפידה רבה הן מבחינת ההתאמה לנושא והן ובעיקר מבחינת סגנון היצירה וטיב הביצוע שלה .

נבחרו בקפידה אמנים ראויים מכל רחבי הארץ להציג כאן במוזיאון היכל שלמה שהינו מרכז רוחני השוכן במרכזה של העיר הרוחנית ביותר בעולם-ירושלים .

התערוכה מעוררת מחשבות לגבי ירושלים כגון : השוואה בין ''ירושלים של מעלה ''- יצירה של פרופ' ירניצקי לבין ירושלים של ימינו של שרה וייצמן מביאה אותנו לחשוב על מהותה של ירושלים

בריאות העולם – הינו נושא שמאז ומתמיד נסו לתאר אותו , כאן בתערוכה , ניתן לראות את שתי גישות – פילוסופיות לתאר את הבריאה האחת של שושנה קמחי שמדגישה את הסדר העולמי הראשון שהינו ''יקוו המים אל מקום אחד ותראה היבשה '' לבין בריאת העולם ע''פ פרופ' ירניצקי .

ונחתום את התנ''ק באימרה ממשלי – לכל זמן ועת לכל חפץ – יצירה שך פרופ' ירניצקי וביצירה מקבילה לזמנים טובים ''חמורו של משיח '' בביצוע של שושנה קמחי .

נמשיך נגיע לימינו אנו בצילום אמנותי מיוחד של ראובן צוקרמן ומגזרת נייר מיוחדת של דוד פישר , מגזרת הנייר שלו עוסקת בנושא מיוחד ויחודי בעולם , תיאור בתי הכנסת האבודים של פולין שנשרפו בשואה . זוהי עבודה שכוללת מחקר של המצב המקורי של בתי הכנסת וניסיון לשמר אותם לפחות ביצירות ,וגם שמחות ישנן ברוך השם מגזרות נייר של פישר כתובות מהודרות וברכות לבית ,לעסק וכדומה , מעשה ידיו של האמן תהיינה מוצגות , עותקים מהן ניתן לרכוש במחירים מיוחדים לתערוכה.

המגוון של סוגי המדיה והיצירה הינו רחב ,מציור בסגנונות שונות , עבור לצילום אמנותי ועד לטקסטיל של מגזרות נייר נדירות ועבודות רקמה.

התערוכה רבת צבעוניות ובה קומפוזציות מיוחדות של משחקי צבע אומנותיים , כדוגמה פרי יצירותיו של הצייר יחזקאל סנדר ,חגיגיים ומלאי השמחה שמבטאותבצבעים חזקים , חיים בשילוב תנועה .כגון הכלייזמירים בצפת או משחקי האור בציור חנוכה בירושלים .

וכן יצירותיה של אילנה ירון שהינן בסגנון אבסטרקטי, מלאי תנועה , וצביעה מיוחדת בסגנון ובטעם הטוב של הציירת .

עבודות הריקמה והטקסטיל של ''נשים רוקמות חלום'' – קבוצת נשים מהקהילה האתיופת מבאר שבע המציגות עבודות אוטינתיות מלאות צבע , בשטיחי קיר ,ביודאיקה ובאומנות שימושית , מתנות עם ערך מוסף –מצויינות לחג הפסח .

נעילת התערוכה – ביום רביעי 18 במאי 2016

: גלריית המבואה, מוזיאון היכל שלמה

רח': קינג ג'ורג' 58 ירושלים 02-5889010

שעות ביקור בתערוכה : א'-ה: 10:00-20:00

יום שישי 09:00-12:00

הקהל מוזמן , הכניסה חינם

יחזקאל סנדר

אילנה ירון

ראובן צוקרמן

צרו קשר