אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

"בין תקווה לייאוש"-מחאה חברתית בתערוכתה של האמנית יפה וינר

''בין תקווה לייאוש''

האמנית יפה וינר בתערוכת יחיד

עץ הזית כסמל המבטא את התקווה והייאוש

אוצרת : אורית לוטרינגר

 

התערוכה ''בין תקווה לייאוש'' מתקיימת בגלריה העירונית בית אמני הרצליה

רח' בן גוריון 7 הרצליה

פתיחה חגיגית: יום חמישי 9.6.2016 בשעה:19:30

עץ הזית ידוע באריכות ימיו, בישראל ניתן למצוא עצי זית בני למעלה מ- 2000 שנים. יותר מכל עץ אחר מסמל עץ הזית את שורשיותו וחיבורו לארץ ישראל, הוא בעל יכולת להתגבר על פגעי טבע כמו גם על פגעי האדם, אך לצערי בשל מטענו הסימלי הרב הוא נעקר במלחמת הטריטוריה ללא רחם, מצב שהוא בלתי הפיך וטעון. כעץ המשמש סמל אוניברסלי לשלום, עצם פעולת העקירה יש בה עיקור של התקווה לדו קיום, לשלווה ולשלום.

עצי זית עתיקים מסמלים את הקשר בין האדם לעברו כמו גם לעתידו, הם יאריכו ימים גם אחרינו ועקירתם מהווה גדיעת העתיד. עץ הזית מספר את עברנו ויספר בעתיד על תקופתנו, גדיעתו מפסיקה את הרצף ומובילה ליאוש.

עבורי מסמל עץ הזית את השלום והתקווה. מתוך כמיהה לשינוי הסטטוס קוו הקיים בעשורים האחרונים אני מרבה בשנים האחרונות לצייר עצי זית ולהביע בעזרת הציורים את כאבי מהמצב הקיים. השחתת עצי הזית הינה קריאת תיגר על החברה ועל דו הקיום בארצנו וגורמת להקצנה בין הצדדים. עצם העיסוק בעצי הזית ותעודם מאפשר לי להיאחז בתקווה לשינוי, בתקווה לשלום.

בתערוכה זו אני מתייחסת לנושא שמטריד אותי בשנים האחרונות, כיצד אנו כחברה ומדינה נקלענו לחוסר האונים שמביא לחוסר פתרון. בחרתי בעצי הזית כמוקד לעבודתי כמטאפורה וסמל לאין האונות הזו, לחוסר היכולת למצוא פתרון, לתסכול מהאלימות שגואה בחברה ובארץ שכל כך אהבתי.

תפקידה של המדינה לדאוג לשלומם, בטחונם, רווחתם ואושרם של כל אזרחיה. עקרונות אלו נזנחו בשנים האחרונות נותרנו חשופים, פגיעים ומדוכאים. השבר וההרס של עצי הזית מטיל צל עלינו כחברה וכבני אדם. בתערוכה זו אני מבטאת את כאבי האישי ויאושי מהמצב הקיים. עצי הזית הם אמצעי עבורי להמחיש את הלך הרוח שלי בשנים האחרונות.

עם זאת מקננת בי תקווה שיבואו ימים טובים יותר וכמו עץ הזית נתגבר על פגעי תקופתנו.

אתר האמנית: www.yaffawainer.com

מייל האמנית:

g_wainer@bezeqint.net

האמנית ביוטיוב

https://www.youtube.com/watch?v=qSO2hZKeRPE

 

דף האמנית בפייסבוק:

https://www.facebook.com/yaffa.politi?fref=ts

שעות ביקור בתערוכה: א' ג' ד' ה' 10:00-13:00 16:00-19:00

ימי שישי : 10:00-13:00

 

נעילת התערוכה: 26.6.2016

יפה וינר Yaffa Wainer

יפה וינר Yaffa Wainer

יפה וינר Yaffa Wainer

צרו קשר