אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

איריס ויינטראוב אמנית אורבאנית ייחודית

פתיחה חגיגית : יום שני, 15.10.2012 בשעה 19:00

גלריית "הבית הירוק"

אוניברסיטת ת"א

איריס וינטראוב מציירת בסגנון ציור אישי שנע מריאליזם להפשטה ומציגה סצנות מוקפאות מההווי היום-יומי האורבאני. הדימויים לקוחים מהרחוב הישראלי ומתעדים בדייקנות אווירה ייחודית, עירונית ואפילו בוהמיינית. העיר של וינטראוב היא כרך מסקרן וסוער המזמן רגעים של בדידות לצד הבלחות של קסם ושל נחת, חלונות ראווה, השתקפויות, עוברי אורח ממהרים, חוויה של קדחתנות אינטנסיבית ובתוך כל אלה, רגע אחד של חסד.

הסצנה העירונית שלה אינטנסיבית ועזה, מאופיינת בצבעוניות חזקה, בגרפיות פופ-ארטית ובדמויות מרשימות. זוויות הראיה שלה ייחודיות והקומפוזיציות מפתיעות בקריצה הומוריסטית. כל עבודה היא מיקרוקוסמוס המשלב ריאליזם עירוני עד כדי גרוטסקיות יחד עם יופי ואפילו חמלה. הסצנות משתנות בהתאם למצב הרוח ומשקפות את הלך הנפש של הגיבורים האלמוניים שלה.

הדמויות מקבלות חיים משלהן ותפקיד מרכזי בעבודותיה. דמות שהופיעה בסצנה מסוימת יכולה לחזור בעבודה אחרת בתפקיד שונה. אבל למרות מרכזיותן של הדמויות, העיקר היא העיר והקצב שלה. רוב הדמויות המופיעות בעבודותיה מצוירות מהגב, חסרות זהות ברורה וכמו משתתפים, יחד עם הקהל, כצופים בסצנה.

ציוריה עשויים בטכניקת שמן על בד, המאפשרת יצירת שכבות ומרקמי צבע מגוונים והתרשמות מנוכחותו של הציור תוך כדי עבודה. עבודותיה גדולות, נוכחות, מרשימות כשהפורמט תומך בתוכן ומממש הלכה למעשה את מאמרו של מרשל מקלוהן "המדיום הוא המסר".

לאיריס וינטראוב כישרון יוצא דופן לשלב סגנונות אמנותיים שונים, הנעים מהמופשט המוחלט ועד לריאליזם קיצוני. יכולותיה האמנותיות המרשימות, יחד עם ניסיון חיים, ניסיון מקצועי ואינטלקט, גיבשו אצלה סגנון אמנותי חד-פעמי, בוגר ויוצא דופן.

לראיון ועיתונאים:מיכל סדן 054-8820293

תיאום ביקורים בתערוכה בטלפון:03-6406493

אתר האמנית: http://www.irisw.co.il/

ההזמנה לתערוכה

איריס ויינראוב

איריס ויינטראוב

איריס ויינטראוב

צרו קשר