אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

האמן שי אביבי בתערוכת"מסע ישראלי" בנמל יפו

שי אביבי –תערוכת יחיד- מסע ישראלי

אוצרת: נגה ארד-אילון

פתיחה חגיגית: יום שישי, 16.9.2016 בשעה 12:00

בנמל יפו

תערוכת היחיד הראשונה של שי אביבי עוסקת במסע של שי אל הנוף הישראלי ואל הציור. במסע החוצה את הארץ לאורכה ולרוחבה מושא הציור הם נופי הארץ אותם שי אוהב אהבה רבה. הוא מנסה להתבונן סביב, לראות ולהביע בציור את היופי החד-פעמי שיש מסביבנו. יופי של אנשים, עצמים ונוף תוך כבוד רב למקום ולסביבה. זהו מסע של התבוננות פנימית וחיצונית הנשזר למסע של דימויים.

 

שי לא אדיש ליופי. הוא מנסה להתבונן בו, להבין ולהעריך אותו, ליהנות ממנו ולא לקבל אותו כמובן מאליו. הרגע בו מתרחש הציור, הקומפוזיציה, נקודת המבט והזמן, זווית האור, הטון והצל הוא חד פעמי שי מנסה לתפוש את הבלעדיות הזו במסע מתמשך בין בד הציור אל הנוף דרך פאלטת הצבעים וחזרה. הוא מצייר בחוץ ולאחר מכן גם בסטודיו.

הציורים של שי עוסקים בחיפוש אחר היופי, אחר אור, צבע וכתם. האור המקומי והצבעוניות האופיינית, הים-תיכונית, נוכחים ודומיננטיים. המראות הארץ ישראליים, הם מקורות ההשראה שלו, הם מרגשים אותו, השדות, התלמים, ההרים, העצים, הים, המדבר המרחבים והמצוקים. הלוקליות הישראלית שלו באה לביטוי במבט ישיר אל תוך האור והצל האופייני לארצנו, מתגעגע למרחבים, אולם גם אותנטי ונטול פשרות. בכל ציוריו יש נאמנות למראה אותו צייר, אולם גם קיימת פרשנות אישית:

''הציור הוא דמיון. אפילו כשמציירים מהחיים, הכל הוא דמיון. כל מציאות שרואים ויכולה להיות קודמת למה שאתה עושה היא כולה צריכה להיהפך לדמיון...אין אידיאל בלי דמיון, ואין דמיון בלי עובדה''. . ישראל הרשברג

שי משתמש בחומרים, מצעים ובכלים הטובים, ללא קיצורי דרך. הוא בתהליך חיפוש ולמידה מתמשך ומצייר בתשוקה, במרץ ובמסירות.

למד ציור במסגרות שונות ומגוונות אצל טובי האמנים בארץ, בהם שנתיים בכיתת האמן של האמן ישראל הירשברג בסדנא לציור ורישום ירושלים, ב''התחנה'' אצל ארם גרשוני, דוד ניפו, רן טננבאום, אצל אלדד פרבר, ישראל מונדריאן ואחרים.

בבסיס אמנותו אמנות הציור של האולד מאסטרס – התבוננות, לימוד, התמסרות והשקעה.

 

 

בן 54 יליד הארץ. בעל תואר ראשון ולימודי תואר שני במנהל עסקים. אב לאלה, 24 ודניאל, 21.

מתגורר בנתניה.

מצייר מזה כעשרים שנה בסגנון ריאליסטי פיגורטיבי, בתחילה כתחביב ולאחר מכן כעיסוק העיקרי.

נעילת התערוכה:8.10.2016

שעות ביקור בתערוכה: א'-ה' 12:00-22:00שישי : 10:00-19:00

שבת 10:00-22:00

מייל האמן:

www.shayavivi.com

שי אביבי

שי אביבי

שי אביבי

צרו קשר