אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

דואט לאם ובת- סלבריטאים, אמנות ומה שביניהם...

דואט לאם ובת- סלבריטאים, אמנות ומה שביניהם...

צביה פז וליאור פז- זבידה, ציורים

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן

פתיחה חגיגית : יום שלישי, 6.11.12 בשעה 19.00

זמרת אורחת : פזית נוני www.pazitnuni.com

בחלונות המוזיאליים, רמת אביב

על התערוכה:

צביה פז, האם וליאור פז- זבידה, הבת, בוגרת ''בצלאל'' ,שני דורות של אמנות, מנהלות דיאלוג אמנותי אישי על אובדן, זיכרון וניצחון החיים . בעקבות מותו הפתאומי של אב המשפחה לפני כ- 16שנה, יצרה צביה פז, אלמנתו ,את סדרת הציורים: ''במעבה היער'', המתארת באופן סמבולי את המסע הפנימי שלה, את הדרך אל המקומות האפלים , ההתמודדות עם השכול, העצב והכאב ועם הצורך להמשיך בחיים, להתמודד עם הקשיים הכלכליים והרגשיים ולהיות חזקה עבור עצמה וילדיה.

הבת, ליאור פז מנציחה את ילדותה ועברה בציורים שנושאם לקוח מהאלבום המשפחתי. בסדרת הציורים העוסקת במשפחה היא מתמקדת בתיאור חפצים המזכירים לה סיטואציות המתקשרות לזמן העבר או בתיאור של טקסטורות בדים, או רהיטים הקשורים לתקופה.

בסדרה אחרת המוצגת בתערוכה, מנציחה ליאור את הרגעים בהם זמרים ידועים בזמן הופעתם נוגעים כהגדרתה , דרך שירתם, בקסם, בנצחי. היא מתעדת אותם בצבעי מלכות, ארגמן ושחור, כפי שצוירו בני האצולה באירופה.

בין האמנים: שלמה ארצי,אביב גפן,שלומי שבת, משה פרץ, ריטה, עידן רייכל, קרן פלס, איל גולן ואחרים.

מתוך התבוננות בציורים עולות הדילמות בין הרגעי והעל –זמני, הזכרון והשכחה, שאלות של זהות אישית וקולקטיבית , יתמות , אובדן ובחירה בחיים מתוך עוצמה .

התערוכה פתוחה לקהל בכל שעות היממה. מומלץ להגיע בשעות הערב, בין 17.00 לחצות, כאשר דולקת תאורת הלילה.

''החלונות המוזיאליים'', רמת אביב, רחוב איינשטיין 40 (על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, ברחבה בחוץ, בהמשך לבית הקפה ''ארקפה'')

נעילת התערוכה: 29.11.2012

לראיון ועיתונאים : מיכל סדן 0548820293

דואט לאם ובת

דואט לאם ובת

דואט לאם ובת

דואט לאם ובת

צרו קשר