אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

האמנית אסתר ציבל-בתערוכת יחיד בגלריית אספייס 10 בירושלים

אסתר ציבל –תערוכת יחיד

פתיחה חגיגית : יום חמישי , 28.6.2018 בשעה 19:00

גלריית אספייס 10 , רח' באר שבע 10 נחלאות, ירושלים

אסתר ציבל, ציירת בינלאומית שעלתה לישראל והתיישבה בצפת, משתפת בציורים פרי מכחולה, שהיא יוצרת בטכניקה מיוחדת, ומוסיפה לכל ציור הסבר רוחני.

אסתר, מחברת בכישרון ובמקצועיות את העולמות ההופכיים המאפיינים את עולמנו ותרבותנו במאה ה-21.

ציוריה אינם משאירים אף אחד שווה נפש. הם בעלי רכות, חיוניות ורמזים מסתוריים המעבירים את המתבונן בהם חוויה רגשית ורוחנית. הם עוסקים בקשר בין הזמני והנצחי, הרוחני והגשמי, המוחשי והמופשט, ועוסק בגרעיניותה של המשפחה וחשיבותה בדת היהודית.

בציוריה משתמשת אסתר בטכניקת שמן ייחודית על מנת ליצור תחושה של תלת מיימדיות ותנועתיות ע''י שכבות צבע המשתקפות זו מעל זו, ויוצרות זרימות אור ותחושות ריחוף.

 

אחד הדברים שמשכו את אסתר ציבל במיוחד ליהדות ,היה הגישה היהודית לאהבה ונישואים, למשפחתיות, סוגיות הקשורות לבית כמרכז ההוויה היהודית. מרפא לכל מהמורה בדרך ניתן לפתור סביב שולחן הבית עם האוהבים סביבך.

אומרת אסתר, ''אני אדם מאוד רומנטי, ודרך ציורי ניתן ממש לחוש זאת.. המסגרת התורנית לנישואים נראית לי הגיונית מאד, והדרך הטובה ביותר לוודא שהנישואים העתידיים של כך אחד יחזיקו מעמד. גם כללי הצניעות מוצאים חן בעיני – הם חשובים במיוחד בעולם של היום ואני מנסה להעביר את הטוהר בציורי דרך משיכות המיכחול הרכות, המדוייקות והצבעים החולמניים ''.

'' התחלתי לצייר בגיל 3 ומאז לא הפסקתי, כאמנית לגמרי אוטודידקטית , מטרתי תמיד הייתה לשמור על הקשר ביני לבין הנושאים כמה שיותר בזכות ורגישות, ותמיד ניסיתי להעביר למתבונן ביצירותיי את תחושת הפלא.

בחלק גדול מעבודותיי נושאים יהודיים אבל לא שייכים לקטגוריה של יודאיקה. אני מנסה להגיע לרבדים יותר עמוקים , לגעת ממש בנפש. ולא משנה אם אני יוצרת , ציור של פרחים , או הדפס אמנותי, המטרה היא תמיד להביא את הקהל לצלול יותר עמוק לתוך הנושא , ואולי לתת להם לגעת באלוהות שביצירה''

 

האמנית נולדה בעיר ליל, בצרפת בשנות החמישים, במשפחה מתבוללת / חילונית. אבל את החוויה היא זוכרת, כילדה קטנה, מביטה בשמים המכוכבים, וכבר ניבטו השאלות ...

היא החלה לצייר בגיל שלוש, ולא הפסיקה לצייר מאז. ליצור צורות אחרות של אמנות רב תחומית (פיסול, תכשיטים, בובות) ואלו היו תמיד חלק מחייה.

מספרת ציבל:

''בגיל עשרים ושבע, התחלתי לשאול את עצמי שאלות רבות על משמעות החיים, ועל סופיותם ... התשובה היא התעוררות, ההתעוררות של הניצוץ הקטן של אלוהים, שכולנו מכירים בתוכנו. זה יכול לקרות אחרי אירועים נוראיים, אבל, לא הייתי צריך לעבור מבחנים נוראים כאלה, החזרה שלי באה אחרי סדרה של אירועים מוזרים, שגרמו לי להבין שיש השגחה אלוהית, ושהוא מתבונן ועוזר לנו כל הדרך, ואחרי 40 שנה, אני עדיין מתחבטת ותוהה על כך!

ההשראה שלי בציור הלכה באופן טבעי לאבולוציה הדתית שלי, והנושאים של חתונות, שבתות, ילדים, נעשו מרכזיים באותה עת''

אסתר ציבל חשה כי היא מגשימה את חלום ילדותה: להיות אמן מוכשר, להעביר את היופי של העולם האלוהי לאחרים, ולהישאר אישה דתית לחלוטין.

לפני שנתיים בחרו אסתר ומשפחתה לעלות ארצה ולהתיישב בעיר צפת.

 

האמנית בפייסבוק:

https://www.facebook.com/esther.zibell

אתר האמנית:

http://www.estherzibellsart.com

 

נעילת התערוכה:

 

19.7.2018

Esther Zibell

Esther Zibell

צרו קשר