אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

"נגיעות שונות" תערוכת טנדו לאמנים: חנה אשהיים ואוברי סוסקולני

''נגיעות שונות''

תערוכת טנדו לאמנים:

חנה אשהיים ואוברי סוסקולני

אוצרת: מיכל סדן

פתיחה: יום חמישי ,23.5.2019 בשעה 20:00

התערוכה מוצגת ב''בית אות המוצר''

רח' דרך חברון 12

ירושלים

בין התאריכים:21.5.2019-2.6.2019

 

 

חנה אשהיים

תמונות התערוכה משקפות את הטופוגרפיה המשתנה בנוף האורבני. נוף נטול טבע. מרחבים שבירים. הפסבדו-נופים שבתמונות הם רשמי מתחים, שהשתחררו אל הבד מתוך מלחמות ומשבי רוח פוליטיים, לעתים עזים. לפעמים, תהליך

היצירה שקט יותר, אינטימי משהו. חיכוך בין התבוננות פנימה ומבט אל החוץ מבעד לדלתות פרוצות וחלונות שקופים, מהלכים בלתי נמנעים, בלתי ניתנים לעצירה. ובתוך כל אלה-הדמות במראה תובעת התמודדות יומיומית וכמובן, אסתטיפיקציה.

התמונות הקטנות מבקשות מהצופה קריאה קרובה, התייחסות טקסטואלית, כמו דף בתוך ספר. התמונות, כשלעצמן, מבטאות חיפוש וחושפות את הארכיאולוגיה של הציור. התהליך הוא התוכן, הוא הטקסט. ולעולם פרום, פרוף, פרגמנטרי ופתוח לפרשנות.

אשהיים נעה בין המופשט לפיגורטיבי במעין ריקוד חושני ועוטף. בסידרה המופשטת והאקספרסיוניסטית, היא מתנסה, בין היתר, בגווני הצהוב, ומציגה בפני המתבונן אור אחר, מעורר ומרגיע כאחת. אמנותה ניחנה בטכניקה מורכבת, המתקשרת עם הצופה ומשפיעה עליו. היצירות מסקרנות, מרגשות ומעוררות מחשבה.

 

האמנית בפייסבוק:

Hannah.aschheim

 

אוברי סוסקולני

יצירותיו של האמן בתערוכה הנוכחית, מייצגות את הדיאלוג בין האמן, המודל, הסטודיו והסביבה, והמתחים האינטימיים בין גורמים אלו. הדיאלוג בא לידי ביטוי גם בהעמדת הצבעים ובמתח שנוצר ביניהם. בחלק מהתמונות, הדיאלוג הוא בינו לבין המודל ומתמקד בעיקר בתקריב דיוקן. תמונות אחרות של הדמויות שבסטודיו מבטאות את יחסיו הקרובים של האמן והדיאלוג בינו לבין המודל והסביבה האישית שלו. אך בתמונות אחרות הדיאלוג הוא בין האמן, הסביבה והאנשים בתוכה, תמונות שבהן נבנות סצנות דמיוניות שההשראה להן באה משירה, פרוזה ועוד. תמונות נוף רחב, פתוח, מציגות דיאלוג פנימי של האמן עם הסביבה.

 

מחוויות שצבר ממקומות ותרבויות שונות בעולם, האמן מתמקד בפשוט ובארצי, בדמות האדם. לדבריו, ''הציור מאפשר לי להיות בדיאלוג נטול מלים עם הקהל הצופה ועם האובייקט שאני מצייר. תהליך יצירת התמונה נותן לי כוחות להתמודד עם האתגרים האינטלקטואליים ולהביע בציור רגשות אישיים שלעתים קשה לי לבטא במילים.''

 

לסוסקולני טביעת יד ייחודית והוא יוצר את דמויותיו לא מהזיכרון, אלא מחוויות היומיום בסביבתו האינטימית ובסביבה הרחבה.

 

האמן בפייסבוק:

Aubrey.soskolne

 

בתערוכה ייחודית זו, מציגים האמנים דיאלוג בין הציור הפיגורטיבי והמופשט. האם הם מנוגדים או משלימים זה את זה?

סוסקולני ואשהיים בונים יחדיו דיאלוג מתמשך, שנבנה במהלך שיחות ביניהם בשנה האחרונה על הדרך האישית של כל אחד מהם לאורך שנות יצירתם האמנותית.

אוברי סוסקולני

חנה אשהיים

צרו קשר