אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

מירושלים-ליערות ולשלכת של צפון אמריקה-תערוכת יחיד ללילי לויט

''עצים מספרים''-תערוכת יחיד לאמנית לילי לויט

פתיחה : יום ראשון ה-24.11.2019 בשעה 18:00

אוצרת: נגה ארד-אילון

בתיאטרון ירושלים

רח' מרכוס 20 , ירושלים

תערוכת היחיד הראשונה של האמנית לילי לויט ,מחברת בין העולמות המרכיבים את חייה:

אשת נדל''ן , אושיה בתחומה - לעומת הרכות של יצירתה.

ללילי סגנון ייחודי , מציירת בצבעי שמן על קנבס ציורים גדולים של טבע ,עצים ויערות.

ילידת ירושלים, סמטאות העיר ושכונותיה הוותיקות עיצבו את נוף ילדותה ומהווים השראה לציוריה.

לאחר שירותה הצבאי למדה ציור ואמנות בלונדון.

עם שובה לישראל המשיכה לצייר ולעסוק באמנות, לאחר שהשלימה לימודי עיצוב פנים והנדסאות בניין פתחה משרד לייעוץ נדל''ן בשכונת רחביה בירושלים, אשר הפך עם הזמן לשם דבר בתחום.

לילי מספרת כי מעולם לא נטשה את הציור והאמנות, בתקופה האחרונה התשוקה לצייר ולבטא סימפוניית צבעים בשלל קומפוזיציות הלכה וגברה, ועתה באה לידי ביטוי בתערוכתה ''עצים מספרים''.

העצים בציוריה מספרים את סיפורו של הסתיו הצבעוני בצפון אמריקה אבל גם מושפעים מפריחת האביב בארץ. לעיתים הם משתלבים היטב בטבע ולעיתים נלחמים על קיומם, יוצרים דו שיח ושוטפים את הצופה בפרץ של צבעים וצורות עוצרי נשימה.

הדחף לעסוק ביצירה חזק ממנה, וקיים היה עוד בשנות העשרים המוקדמות שלה, למרות שפנתה לעיסוק אחר, בעבודתה תמיד שילבה בין עיצוב ותיכנון, הנושא האמנותי החזותי תמיד היה פעיל ונוכח בחייה.

האוטודידקטיות שבה והשאיפה למצויינות ומושלמות הביאו אותה להצטיין בכל אשר נוגעת.

רגליה כאשת נדל''ן הן בקרקע ,אך היא אשת רוח ומלהטטת בין שני העולמות המקיפים אותה.

הסופרת אן ברשרס אומרת בספרה ''בנות במכנסיים-הקיץ השלישי של האחווה'' : ''ציור טוב הוא תיעוד של החוויה החזותית שלך, אבל ציור יפהפה הוא תיעוד של הרגשות שהעלתה בך החוויה החזותית הזאת''.

 

כך היא לילי- איננה מוציאה תחת ידיה ציור שאיננו מוגדר מבחינתה ''יפהפה''.

כאמנית- נאמנה לילי לעצמה, ולקו מסויים. היא מעריצה את הטבע והעצים אך זהו גם טבע ישראלי משולב עם צפון ארה''ב עם הפריחה העשירה ופלטת הצבעים הסתווית.

הציורים שלה הם כפאזל לקוח ממקורות שונים מרכיבים ציור הרמוני ומרהיב.

לילי איננה אישה ההולכת בתלם ''המקובל'' והקבוע מראש, ולכן ומחפשת דרכים להביע וליצור באופן חדשני. היא רואה באמנות את הרצון להביע את היפה והטוב שקיים בעולמנו ובחיינו ,והיא יוצרת בשפה אוניברסאלית שנוגעת ברגש, בשלווה, ביופי הנשגב.

לילי מציירת בשמן על קנבס, בפרטי פרטים , במכחולים שונים ובעדינות. משיכות המכחול מונחות שלב שלב עד לתוצאה המיוחלת עם פרספקטיבה מרהיבה ,למרות שפע הצבעים והטקסטורות המינון מדוד ומאופק. יופי ואסתטיקה נשגבים הם המניפסט הסדור בעולמה וציורי העצים למעשה מספרים את סיפורה שלה.

לילי, ילידת ירושלים, מטביעה עצמה בציור ובורחת לעולמות מכושפים של יערות ורישרוש עלים. אישה חזקה מול העולם שאת נחישותה מטביעה גם על הבד, התוצאה מנצחת הכל. הצופה נשאר עם שמחת החיים ואהבת היופי, והתכתבות האמנית עם הטבע הרך והבסיסי.

לילי מבורכת בפלטת צבעים ספציפית : היא מתמקדת בכתומים ,חומים, וירוקים עמוקים- היא מוסיפה קו רישום אישי ,ואיתם היא בונה קומפוזיציות מרהיבות ומדויקות בעלות קצב נפלא. סערה שקטה.

תדיר היא נעה בין הסערה לרוגע - לבה רותחת מצד אחד וחוף מבטחים מנגד.

שעות ביקור בתערוכה : ימים א'-ה 16:30-21:30

יום שישי : 15:00-12:00

מוצ''ש עד 21:30

 

נעילה :21.12.2019

לילי לויט

לילי לויט

צרו קשר