אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכה בבית רובינשטיין לאמנית אני קונפורטי

''צבעי הרוח'' - אני קונפורטי

תערוכת יחיד

Colors From Soul - Annie Konforty's Exhibition

אוצרת : לורי פשניצה

 

בבית רובינשטיין: רח' לינקולן 20 פינת מנחם בגין, תל אביב

1.1.2014-28.1.2014

אני קונפורטי נולדה בשנת 1959 ברומניה ובגיל חמישה חודשים עלתה לארץ עם משפחתה שהשתקעה ברחובות. אביה, ווסרמן ברקו ז''ל, היה אמן מוכשר ומוערך ובמקביל לעיסוקו העיקרי בבית הדפוס אותו הקים עם רעייתו, צייר כל השנים והעלה תערוכות במקומות שונים בארץ. בגיל צעיר מאד נישאה אני

לבן כפר הנגיד, מנישואים אלו נולדו ארבע בנותיה: נטע, דקלה, אור ונוי. לימים נפרדה מבעלה ועברה להתגורר בנס ציונה.

בעיסוקה האמנית אני קונפורטי - חשבת ובאה מעולם הכספים, בתשע השנים האחרונות כיהנה כסגנית מנהל כספים בחברה עתירת ידע בפארק המדע ברחובות.

בד בבד סיימה את מסלול הלימודים כמאמנת אישית וסופרוייזרית. מעולם האימון האישי שאבה כלים להגשמה אישית ודרך חיים ובאה לידי ביטוי במגוון רבדים ובעיקר באמנות ויצירה.

אני מביאה יכולות לימוד עצמית גבוהות ומעידה על עצמה שהיא אוטודידקטית. לצערה המורה הכי טוב שיכלה לייחל לעצמה אינו בנמצא פיזית אך בכל יצירה שלה היא חשה את היד המכוונת ושואבת השראה מאביה היקר ז''ל.

לפני כארבע שנים, לאחר פטירתו של אביה, החליטה להשתמש במתנה אותה ביקשה לאחד מימי ההולדת שלה : כן ציור, לוח קנבס, צבעי אקריליק ומכחולים. היא החלה לצייר בקרית התרבות בנס ציונה בהדרכתה של האמנית ענת קופמן.

בתחילת הדרך לא דמיינה אף לא לרגע כיצד ייראו חייה מספר שנים אחרי. היא גילתה אהבה חדשה.

הזיקה שלה ליופי ואסתטיקה, הכישרון לחבר בין צבעים וגוונים, קיבלו ביטוי כבר בעבודותיה הראשונות.

אני מציירת בצבעי אקריליק ושמן ומשתמשת במכחול, שפכטל, ספוג ואצבעות.

 

את ההשראה היא מקבלת בעת שהיא מציירת . אני נכנסת לתוך עולם פנימי ממנו היא שואבת כיוון לביטוי עצמאי ומקורי, היא בוחרת את הצבעים המשתתפים בחגיגה הזו ממוחה וממקום עמוק בנפשה. כל אלה נותנים לה את הכלים לבניית טכניקה ייחודית משלה.

אני אינה מבקשת להיצמד ולצייר בהתאמה מלאה את הנושא אותו היא מעלה, אלא את האופן המיוחד בו הנושא נתפס בעיניה ובחושיה והיא נותנת לצבע את המקום ממנו הוא נובע. הגוונים העזים השולטים בציוריה מביעים עוצמה צבעונית שניתן לשער שהם מביעים את הסערות שבנפשה.

 

האמנות היום תופסת מקום נכבד בחייה ומאפשרת לה לרחף לעולם של דימויים וחוויות חושים מסעירות.

אני מעידה על עצמה כי מאז גילתה את היכולת לשלב בין העולם העסקי לעולם האמנות, הפכה לאדם שלם יותר, מודעת לאני הפנימי שלה ומאושרת. רוב היצירות נוצרו באופן אינטואיטיבי . התוצאה בהתאם למצבי הרוח שלה. זו יכולה להיות אבסטרקציה בכתמים צבעוניים שלעיתים ניתן לגלות דמויות מסתוריות וסמלים כמו ''מגן דוד'' מודגשים מון העין המתבוננת, הם מתקיימים באופן מעניין ובלתי צפוי.

כל יצירה היא מעין לידה מחדש, וכפי שאיננו יודעים כיצד ייראה התינוק שייולד לנו, אלא רק מתפללים שיהיה בריא ויפה – כך גם בעבודה שלה , כל יצירה היא מעין חווית בריאה חדשה.

קיימת תפיסה אמנותית שנובעת מתוך צורך פנימי, ללא מוסכמות - לרבות עיוות, צורות מסוגננות, צירופי צבע עזים המעוררים אסוציאציות שונות. עם זאת אני שואפת להביא לקהל את יופיו של העולם מזוויות שונות בצבעוניות מרשימה ולגרום לאנשים ריגוש ורצון עז לחזור להתבונן ביצירה שוב ושוב ולהתעמק בפישרה. האהבה של הקהל לעבודות שלה מחזקת את ידיה להמשיך ליצור ולהתפתח .

 

האמנית אני קונפורטי הציגה בתערוכות קבוצתיות ברחבי הארץ ומשתתפת בפרויקטים משותפים לאמנים בארץ ובחו''ל.

בחנוכה היא השתתפה בתערוכת ''אמנות יהודית באור עכשווי 2013'' בסינמטק שבירושלים.

בתערוכת ''ניסים נראים באור '' במרכז לאומנוניות הבמה בשוהם .

את שנת 2014 היא בחרה לפתוח בתערוכת יחיד ראשונה שלה - ''צבעי הרוח''.

אני קונפורטי, אישה נאה ומעודנת , משרה אווירה רגועה סביבה וממבט עיניה ניתן לראות את היופי שהיא משדרת לסביבתה. האנרגיות הטובות החבויות בתוכה משתחררות לאוויר ובאמצעות המכחול היא צובעת את צבעי היקום, היא מזמינה אותנו למסע צבעוני עוצמתי ואקספרסיבי. קיימת מן תחושה של ריחוף ונבראת יצירה יש מאין, עם דבר מה חידתי שהמתבונן בונה לעצמו סיפור דמיוני כאוות נפשו.

 

לורי פשניצה: אוצרת התערוכה

נעילת התערוכה:

28.1.2014

שעות ביקור: כל היום

מתוך התערוכה

מתוך התערוכה

מתוך התערוכה

צרו קשר