אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת MASK לכבוד פסטיבל המסיכות בוונציה ופורים

תערוכת ''Mask''

פתיחה חגיגית : מוצ''ש, 15.3.2014 בשעה : 20:00

בגלריית האורגים 21, חולון

אוצרת – יפה עמרני-שוחטים

לקראת חג הפורים, ובהשראת קרנבל המסכות בוונציה ,שהם אירועים המעוררים את היצירתיות את הדימיון ושבירת השגרה בקרב כולנו, גלריית האורגים 21, המשמשת גלריה לתערוכות קונספט מעולות, מארחת את האמנים המנסים לפצח, כל אחד בשפתו, את מהותה של המסכה. המסכה כנסתר וגלוי, אמיתות וצביעות, מגוון אמירות וזוויות התבוננות, חלקן סביבתיות ותרבותיות, חלקן אינטימיות בחשיפה הסתרה וגילוי דווקא תחת הכותרת : מסיכה

אופיר זמודזיאק

תערוכה זו מתאפיינת בגיוון ושפע ואריאציות לנושא המסכה. מסכות הנשענות על מסורת תרבותית מן העבר וכן תפיסות אמנותיות מודרניות.

מסכה היא חפץ המכסה חלק מן הפנים או את כולן, ולעתים גם חלק מן הראש. המסכה משמשת כסממן לאפיון דמות באירועים קהילתיים כגון טקסים דתיים בתרבויות מערביות ושאינן מערביות (ארצות אפריקה והמזרח). מקור המילה 'מסכה' הוא כנראה מן המילה הלטינית Masca שפרושה רוח רפאים, ומערבית (ג'סטאר), שפרושה 'אדם בתחפושת'.

המסיכה מהווה כיסוי, הסתרה, מיסוך ומחבוא באים לידי ביטוי ביום יום של הקיום האנושי האינטימי, החברתי, הסביבתי, האמנותי והתרבותי והעיסוק בהסתרה הינו לעיתים קרובות חלק בלתי נפרד מעבודתו של המעצב, היוצר והאמן. (ויקיפדיה)

אורית רוט

האמנים :אופיר זמודזיאק, אורית רוט, אורלי נתנאל, אילנה שליסר, איש גורדון, אלגרה שניידר, Brigitte Messali,הלנה גת, חיים גולדנברג, יהודה בן נחום, יולנדה אנטל, יצחק דוידוביץ', כוכבה סרנגה, לאה הרפז, לבנה גבריאל, ליאור קסם-חממה, משה דבש, נילי ללום, סיגל מרום,סיגל נדלר-שמרלינג, רינה שחם, רעיה מנובלא, שלום קלנר

אורלי נתנאל

שעות פתיחה: שלישי ושבת -11:00-13:30| רביעי -16:00-19:00 | או בתיאום מראש: 050-5925521:

 

נעילה: 14.4.2014

לבנה גבריאל

לאה הרפז

יצחק דוידוביץ

צרו קשר