אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכת 'היאמהות'

תערוכת קבוצתית חדשה תיפתח ביום חמישי 1.7.21 במרכז עזריאלי חולון. התערוכה עוסקת באימהות, ונקראת 'היאמהות', שם המעיד על מורכבות הנושא. עבודות האמנים יוצגו בשדרת העצים שבמרחב הציבורי, בבריכת הנוי ובחלל לובי בניין D. סיור בין מוצגי התערוכה יפגיש את הצופה עם שלל יצירות מגוונות המציגות את הנושא הן בהיבט הגשמי והגופני, והן בהיבט הקונספטואלי.

האמנים המשתתפים: אגתה ווייצ'רובסקה גילרמן, אולגה ירושלמי, אירה קרוחמל, דורון אדר, ורד פרנטא, יאנה גורליק, יורם דרורי, יעל סונינו לוי, ניהאד דביט, ספיר ברונזברג לוי, צ'נצ'ל בנגה, רעיה כהן, שירי פרייס, שרית אמיתי הראל, תמר שליט אבני.

האם אני האמא שבתמונה? האם אני אחרת? האם מותר לי להיות אמא אחרת? האם ישנו דפוס אחיד של אימהות? האם כולנו זהות כשזה מגיע לאימהות, או שמא אנו שונות זו מזו באופן שאינו יכול להיות מיוצג בתמונה אחת בלבד? בשיר אחד? בתערוכה אחת?

אוצרת התערוכה אלינור לזרוב פלאטו מסבירה שלאורך מרבית ההיסטוריה האנושית היה תפקיד האשה ברור בכל החברות, התרבויות והשבטים. האשה הייתה אחראית על הבאת ילדים לעולם, גידולם וחינוכם. הבית היה הממלכה שלה ותפקידה המרכזי היה להיות אם. עם המהפכה הפמיניסטית שהחלה לפני יותר ממאה שנים נולדה האישה החדשה, זו שיש לה יותר מתפקיד אחד – להיות אמא. כיום אישה יכולה לבחור איזה סוג של אם היא רוצה להיות, אם בכלל. מושג האימהות כיום איננו עוד יער אחד אחיד ומונוליטי, אלא שדרה ובה עצים שונים, גבוהים ונמוכים, רחבים וצרים, ירוקים, כתומים וצהובים. הזיקה של נושא האימהות לעצים היא רחבה מאוד, מסבירה האוצרת לזרוב פלאטו, בכל התרבויות משולה האם לאדמה, זו המזינה ומצמיחה את העצים, שגם הם כמו האם, מאחדים את ענפיהם, ומשמשים עוגן יציב לפירותיהם.

הזמנה לתערוכה ולוח זמנים לאירועים

תמונות מתוך פתיחת תערוכת 'היאמהות'

צרו קשר