אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

הלן בר-לב "יופיה של איטליה היהודית" / תמר גרצ'וק "סיפורים ואגדות

הלן בר-לב ילידת 1942 ניו יורק. חיה בישראל 47 שנים. בעלת תואר ראשון באנתרופולוגיה. הציגה את ציורי הנופים שלה ב-34 תערוכות יחיד והשתתפה ב-61 תערוכות קבוצתיות. פרסמה 6 אוספי שירה באנגלית. כל הספרים גם מאוירים ביד הלן. הייתה מועמדת לפרס פושקרט 2013. חברה באגודת הציירים והפסלים הישראלית ועוזרת הנשיא של "קולות ישראל', קבוצה של משוררים בשפה האנגלית בישראל.

www.voicesisrael.com

במשך 38 שנים הלן ציירה את נופי ישראל ארצנו. ב-2013 נסעה לאיטליה והתאהבה בה ומאז היא מציירת את נופי איטליה בלבד.

ב-2016 החלה הלן לצייר את נופי הגטו היהודי בערים פיטיגליאנו ("ירושלים הקטנה"), רומא, מנטובה, ונציה וציורים אלו מוצגים בתערוכה זו.

-------------------------------

תמר גרצ'וק – "סיפורים ואגדות "

התערוכה מכילה מגוון יצירות וכשמה כן היא, איורים לסיפורים מכל צבעי הקשת הקלאסית ואגדות עם ידועות משחר ההיסטוריה הספרותית. אמי המנוחה נחמה גרצ'וק ז"ל מחברת הספר "שד משחת" (ספרות מופת בהוצאת "מסדה") הייתה מקריאה בפניי מסיפורי התנ"ך ועד מעשיות האחים גרים עוד לפני שידעתי קרוא וכתוב. אינני יודעת אם משום קולה הדרמטי או התוכן המרתק או שניהם יחדיו ציירתי בדמיוני את האיור הראשון שהתממש בשנות נעוריי ולאחר מכן בבגרותי בתערוכת יחיד ראשונה.

החברה האנושית נוטה לעשות שימוש בספרות, ובפרט זו המיועדת לילדים, ככלי להעברת מסרים חברתיים - תרבותיים, אמונות והשקפות עולם. אין ספק כי היה זה כלי רב חשיבות שעיצב את יצירתי אם בכתיבת סיפורים קצרצרים לילדים ואם בציור שהינו עיסוקי העיקרי.

ביוגרפיה של האמן:

תמר (צורי) גרצ'וק ילידת 1954 חיפה, ישראל, מקום מגוריה גם כיום. מושכת במכחולה מגיל רך בהדרכת אמה (סופרת, ציירת, פסלת) נחמה גרצ'וק ז"ל. כותבת תמר: "החינוך המוסרי והיצירתי שהעניקה לי אמי המנוחה מלווה את חיי האישיים והמקצועיים, קרוב לוודאי שבלא הכוונתה לא הייתי מודעת כלל לאפשרויות הביטוי היצירתי הטמונות בעולמי הפנימי". תמר למדה בטכניון לימודי חוץ- עיצוב גרפי, תולדות האמנות באוניברסיטה, וסיימה שלוש שנות לימוד במכון לאמנות בסמינר הקיבוצים "אורנים." בעלת תעודה מוסמכת להוראת הציור. חברה באגודת הציירים והפסלים בישראל ובאגודת המאיירים. הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות ארציות רבות. מאיירת סיפורים לילדים מפרי עטה. ב 2012 כתבה ספר אמנות שמומן ע"י קרן תרבות חיפה "תמר גרצ'וק - 40 שנות יצירה."

הלן בר-לב על יופיה של איטליה היהודית / תמר גרצ'וק על סיפורים ואגדות

צרו קשר