אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

אמנות יהודית באור נאיבי בסינימטק ירושלים

הנכם מוזמנים לתערוכה הפותחת של פסטיבל בינלאומי לאמנות ''אור נאיבי מעל ירושלים'' בנושא אמנות יהודית בסינמטק ירושלים. התערוכה תתקיים במקביל לפסטיבל הקולנע היהודי. הפתיחה בחנוכה ביום א' 9 לדצמבר בשעה 19:00. שילוב של מסורת ,סמלי יהדות, עדות, סיפורי תורה, ירושלים, ציונות ויחסי חילונים דתיים מאפינים תערוכה צבעונית זאת.

בהשתתפות האמנים:

אביבה סונסינו, אורה ניסים, איריס וקסלר, אלמז- אמנות יהודי אתיופיה, אתי לורי, גיא גבע, דניאל זרכי(צרפת), ילנה גורוביץ', ז'ק וינונסקה, חיותה מרכוס, טיבה נוף, טניה אומניסקי, יחיאל אופנר, יצחק מרכוס, ליאורה בנקל, מיכל עשת, מישל עמרם, מלכה ירחי פרטוש, מלכה צנציפר, נאוה אייבל, ניצה מנדל, נירה לב, נעמי עשת רוזנצויג, סוזנה לאוטי, עדי לב, ענבל נוינסקי, פינקס (צרפת), צדקה מצרפי, רות בן ישראל, רחל עשת, רחל פליטר.

דבר האוצר:

''אמנות יהודית באור נאיבי'' מחברת את הרצון לשלב בין המהות שלנו כיהודים לבין הרצון שלנו כאמנים ליצור אמנות. בתפיסת עולמי, לא תעשה לך פסל ומסכה אומר לא תעמיד פנים אטומות כמסכה כשהינך רואה אדם הזקוק לעזרה ולכן אינני רואה סתירה ביצירה של פסלים ודמויות.

האמנות הנאיבית מתאפיינת ביצירת עולם אוטופי של צבע, שמחה ודמיון, ומהווה קונטרס לאמנות המתעדת והפרובוקטיבית, כיוון שזה עניין של פילוסופיה איך לקבל את העולם סביבך. אנו רואים עצמנו כממשיכי הדרך של הנאיביזים הארץ ישראלי כפי שבא לידי ביטוי בעבודות הציירים נחום גוטמן, ראובן רובין, אריה לובין וציונה תגר שציירו את נופי הארץ והאנשים החיים בה באור אופטימי נאיבי צבעוני ושמח. הצבעוניות, הדמיון והאופטימיות המאפיינים את האמנות הנאיבית, גורמים לצופה הזדהות והנאה.
במוזיאונים הישראלים, מידת ההכרה באמנות נאיבית די מעטה. באוסף מוזיאון ישראל נמצא ציור של גבריאל כהן, אמן נאיבי, חתן פרס ירושלים לציור ופיסול 1987 ופרס ע''ש מרדכי איש שלום, על תרומתו המיוחדת לאמנות לשנת 1999. שחזור שלושה ציורים של האמן מקשטים את חזית מבנה מרכז ז'רר בכר. אך זה מקרה די בודד.

מטרת תערוכה זאת וארגון אמנות נאיבית בישראל להראות את היופי באמנות זו ולהביא להכרה בחשיבות האמנות הנאיבית בישראל''.

דבר האוצרים - עדי לב, ארגון אמנות נאיבית ישראלית.
אדר' נעמי עשת רוזנצויג

דף הפסטיבל היהודי לסרטים בחנוכה:

http://www.jer-cin.org.il/specailevents/JJFF.aspx

פרטים נוספים

www.naivelight.com

ובדף הפייסבוק:

www.facebook.com/JewishNaiveLight