אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

נקודתיים | תערוכה קבוצתית | אוצרים מרב קמל ואמיר מנשהוף

נקודתיים היא תערוכה קבוצתית המבקשת להביא איור תלת-ממדי לְטקסט בתוך גלריה. כל אובייקט המוצג בתערוכה מתייחס לחלק אחר בפסקת הפתיחה של ספרה של דוברבקה אוגרשיץ', "מוזיאון הכניעה ללא תנאי" (עם עובד 2009):

בגן החיות של ברלין, ליד הבריכה של פיל הים, יש תצוגה מיוחדת במינה. בתיבת זכוכית מוצגים כל החפצים שנמצאו בקיבתו של פיל הים רוֹלַנְד, כאשר מת ב-21 באוגוסט 1961, ואלה הם:

במקום לאייר את רשימת החפצים שנמצאו בקיבתו של פיל הים רולנד – כלומר את מה שבא אחרי הנקודתיים אצל אוגרשיץ' – ביקשו האוצרים לאייר דווקא את ההקדמה לפירוט זה וללכת מהנקודתיים אחורה, פנימה במקום קדימה.

את האוצרוּת שלהם מבקשים האוצרים להעמיד ביחס לאוצרוּת מסוג אחר, היא החוקיות המסתורית שבתולדות האכילה של פיל הים רולנד ושבמיקום החפצים האכולים בתוך קיבתו. או, בלשונה של אוגרשיץ', המבקר בגן החיות "יודע שיד המקרה (תאבונו הגחמני של רולנד) קבעה את ערכם התצוגתי-מוזיאלי (של החפצים), ועם זאת אין הוא יכול להתעלם ממחשבות מרחיקות לכת, כאילו נרקמה בין החפצים האלה במרוצת הזמן מערכת יחסים עדינה וטמירה."

~ * ~ * ~

אמנים מציגים: רות אורנבך, מאיה אטון, נטלי אילון, יעל אלון, זוהר גוטסמן, חנה גונדר, טל גלבוע, עדי דהן, אלון לופט, שי מנדלוביץ', נופר סלע, יעל עמית, דניאל פישר, שמוליק פרידמן, מירה צדר

אוצרים: אמיר מנשהוף, מרב קמל

תאריכים: 4.3.14-11.2.14

פתיחה חגיגית: יום ה' 13.2.14 בשעה 20:00

בפתיחה: הופעה של אַבְּרָא, הרכב אלתור קולי (חנן בן-סימון, נעה הרן, יפעת זיו ופיי שפירו), ותקלוט של נטלי אילון, הלא היא MC Mermaid.

בנוסף, באירוע הפתיחה יוצעו למכירה עותקים של ספרה של דוברבקה אוגרשיץ', "מוזיאון הכניעה ללא תנאי".

גלריה 'בצלאל7 – חדר דימויים', מתחם 'מעצבים בעיר', רח' בצלאל 7 ירושלים

צרו קשר