אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

הבית על החוף - תערוכת יחיד של הצייר והגרפיקאי - אבי בן ארי

הציורים בתערוכה משקפים נקודות במסע חייו של האומן. עבודותיו מאופיינות בדמיון רב, בהתייחסות לפרטים ובקריצה הומוריסטית והוא מתגאה ביכולת מיוחדת לרשום ולצייר ''מהראש'', ללא התבססות על תמונה או מודל. כל זאת, תוך התבססות ושמירה על עקרונות מלאכת הציור - חוקי הפרספקטיבה, התייחסות לתאורה, לצבע ולקומפוזיציה

התערוכה תתקיים בגלריית הציפור הכחולה - בית האומנים. רוטשילד 75 פ''ת.
שעות פתיחה: שני, שישי ושבת - 11:00-13:00. שלישי וחמישי 17:00-19:00.

אירוע הפתיחה יתקיים בתאריך ה-27.5.14 בשעה 20:00 במעמד נציג עיריית פתח תקווה והגב' שרה רז, יו''ר עמותת אמני פתח תקווה ואוצרת התערוכה.

אבי בן-ארי, נולד בירושלים ב-1946, גר ויוצר בישראל כל חייו

כבר בילדותו כילד חוץ בקיבוץ גבת הוקסם מנופי העמק, מבעלי החיים ומהטבע סביבו וניסה ללכוד את מהותם באמצעות דף נייר פשוט, מכחול או עפרון. בתעוזה של נער התנדב לקחת על עצמו כל פרוייקט גרפי וציורי בקיבוץ וכך התנסה בסדרי גודל שונים של עבודה – החל מאיור עלוני הקיבוץ, דרך יצירת תפאורות לאירועים וכלה בציורי קיר במימדי ענק.

בשנת 1967 התקבל לעבודה כגרפיקאי בהוצאת מסדה (מפעלי דפוס פלאי), שם רכש נסיון בצילום, ריטוש והדפסת אופסט והיה מעורב בהפקת אלבומים וספרים מרכזיים בהוויה הישראלית (האנציקלופדיה העברית, אלבום צה''ל של מלחמת ששת הימים וספרי אמנות שונים).

במקביל, בשנים 1968-1975 למד לימודי ציור ב''בית צבי'' ברמת גן תחת הנחייתם של כמה מורים אך בעיקר בהנחייתו של הצייר דוד משולם, שהשפיע עליו רבות בגישתו המקורית ובעבודותיו שהיו בעלות אמירה לא שגרתית.

בשנת 1970 החל לעבוד בתעשייה האווירית, אך לרגע לא ויתר על החלק האמנותי של חייו, ותמיד בערה (ועדיין בוערת) בו הלהיטות ללמוד ולהתקדם בתחום הציור והרישום.

הזמנה

צרו קשר