אמנים - אמנות ישראליתamanim.com

תערוכה חדשה בבית "ירין שחף" גלריה פס, פורט

OROTגלריה בבית ''ירין שחף'' גלריה פס, פורט מציגה: ''OROT''

תערוכה חדשה של אורית אנג’ל

אורית אנגל, בת 32 בוגרת המחלקה לאמנות במכון אבני, אמנית וציירת, חיה ועובדת בתל-אביב

פתיחה: 27.4 בשעה 19.30 . גלריה פס, פורט ”בית ירין שחף”- בית הספר למקצועת האיפור הסטיילינג והתסרוקות.

רחוב בית הלל 10 ת”א. שעות פתיחת הגלריה:

א’ -ה’ 09.30-21.30 בימי ו’ 09.30-13.00

אנג’ל : “מה שמניע אותי זה בעיקר חלימה- אני אוהבת כל דבר שיש בו אלמנט של ריחוף, בין אם זה במוזיקה, מדיומים שונים של אמנות פלסטית, קולנוע ואופנה- תמיד אחפש את האוויר שבין הדברים. גם בעבודות בעלות אסתטיקה חדה ונוקשה, קונספטואלית וקרירה- ברגע שאמצא רגע של חלימה בהקיץ- העבודה קנתה אותי. אני חושבת שבפן האישי והאוניברסלי-זו הדרך היחידה לייצר שינויים חיוביים- ביחוד כשמסביב יש המון קושי, כעס ועצב- לא כאסקפיזם מוחלט- על אף שאי אפשר להתכחש אליו- אלא כהתמודדות בלתי נמנעת.”

 

“התערוכה הנוכחית נוצרה לאחר זמן רב של עבודה בסטודיו, פוסט לימודי האמנות, לאחר שגיבשתי את השפה שלי, והיא תורכב בעיקר מציורים בפורמטים גדולים (עד 2 מ׳) המדמים עורות או איברים שמוגדלים לכדי משטחים פסטליים, אבסטרקטים ומנימליסטים, עליהם שריטה או חבלה שמפריעים לשקט שהשכבות הדקות מייצרות.

 

לצד העבודות הגדולות יהיו גם ציורים קטנים יותר, אותם חתכתי ותפרתי לכדי בגד, אביזר אופנה, או דימוי שמשתלב בציור. בנוסף לציורים יוקרנו שתי עבודות וידאו אחת היא לילה ואחת היא יום. הלילה בנוי משכבות של צילומי ירוטי רקטות בשקיפות שונה שנראית כמו כוכבים מנצנצים כמעט קסומים. היום עשוי שכבה של הרי מדבר הנגב בנסיעה, ושכבה של ורידים ועור מהזרוע שלי בתנועה קלה ודחוסה של הבלטת ורידים. לצד העבודות יוצבו רהיטים ופריטים אישיים שהובאו מביתי וסידורי פרחים בסגנון יפני שעיצבה ושזרה מוריה שרת (בלו בל- עיצב ופיסול בפרחים). כל אלו יונחו באופן שהוא ספק נינוח, ביתי ואינטימי וספק חנות לעיצוב בית או…תערוכה.

צרו קשר